ویزای آفریقای جنوبی

ویزای آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی در جنوبی ترین قسمت قاره افریقا و در میان دو اقیانوس اطلس و هند واقع شده است، جمعیت مهاجران خارجی که ویزای آفریقای جنوبی را دریافت کرده و وارد این کشور می شوند سالانه درحال افزایش است، که همین موضوع باعث ایجاد تنوع نژادی بسیار گسترده در این کشور شده است.

 

مدارک لازم جهت اخذ ویزای آفریقای جنوبی :

 1. 2 قطعه عکس رنگی3 x 4  با زمینه  سفید (جدید)
 2. اصل پاسپورت با حداقل دو ماه اعتبار پس از پایان سفر و امضاء شده توسط صاحب گذرنامه
 3. معرفی نامه شغل مسافر در سربرگ محل کار/ شرکت ، ترجیحا به زبان انگلیسی (یا بصورت ترجمه شده ) با ذکرتاریخ شروع به کار، سمت، میزان حقوق و مدت زمان مرخصی + نامه اشتغال به تحصیل برای دانشجو ها و دانش آموزان
 4.  پرینت حساب بانکی 3 ماهه آخر مسافرین به انگلیسی از بانک ( اعتبار پرینت بانکی از زمان دریافت آن از بانک تا زمان ارایه به سفارت فقط 5 روز می باشد )
 5. 2 نسخه ترجمه شناسنامه کودکان زیر 18 سال)فقط 1 نسخه از ترجمه های شناسنامه بایستی به تائید دادگستری و وزارت امور خارجه رسیده باشد)  
 6. حضورمسافر زمان تحویل مدارک به سفارت الزامی میباشد.
 • هزینه ترجمه مدارک و بیمه تکمیلی با پوشش کرونا با مبلغ بالا در صورت نیاز و بالای 60 سال بعهده مسافراست.

  انواع ویزای آفریقای جنوبی

  برای ورود به کشور آفریقای جنوبی راه های متنوعی وجود دارد که البته برای اخذ هر یک از این ویزاها شرایط اخذ و اقامت مخصوص به خودرا دارند و برای ارسال درخواست دریافت آن ها ملزم به ارائه مدارک به خصوصی خواهید بود؛ در ادامه به ارائه توضیحات کامل در ارتباط با انواع این ویزاها خواهیم پرداخت:

  ویزای توریستی آفریقای جنوبی

  این ویزا که به منظور تفریح و گردشگری در کشور آفریقای جنوبی صادر می شود، در دسته ویزاهای کوتاه مدت قرار می گیرد و به شما اجازه اقامت تا سقف 90 روز را می دهد و شما ملزم به پرداخت 450 هزار تومان برای ثبت درخواست خود می باشید.

  توجه داشته باشید که اگر قبل از اتمام اعتبار ویزای خود یا پس از این زمان، از آفریقای جنوبی خارج شوید، بدون تمدید کردن ویزای خود امکان ورود مجدد را نخواهید داشت.

   

  پردازش و بررسی درخواست شما برای اخذ این ویزا به طور متوسط 5 الی 10 روز کاری به طول می انجامد.

  علاوه بر مدارک کلی باید مدارک زیر را نیز که مختص این نوع ویزا هستند ارائه نمایید:

  • بیانیه یا مدارکی که مربوط به هدف و مدت زمان بازدید شما از آفریقای جنوبی باشد.
  • در صورت سفر با هواپیما و اقامت در هتل، مدارک مربوطه را نیز باید ارائه کنید.
  • تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی
  • همچنین توجه داشته باشید که پاسپورت شما باید حداقل تا 30 روز پس از زمان سفر شما معتبر بوده و دارای 2 صفحه خالی برای تاییدیه ورود و خروج باشد.

  ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی

  برای شرکت در دوره های آموزشی طولانی تر از 3 ماه، باید ویزای تحصیلی این کشور را دریافت نمایید که باتوجه به طول دوره تحصیلتان بین 3 تا 8 سال متغیر بوده و هزینه بررسی درخواست شما  450 هزار تومان است که پردازش این درخواست حدود 1 الی 2 ماه زمان می برد.

  مدارک مورد نیاز برای این ویزا عبارتند از:

  • نامه پذیرش و دعوتنامه از سوی مدرسه، دانشگاه یا موسسه آموزشی مربوطه
  • نامه تعهد موسسه آموزشی
  • برای موسسات آموزشی غیردولتی نیز ملزم به ارائه اعتبارنامه تاییدیه مراکز آموزشی می باشید.