شیراز

درباره شهر

شیراز

شیراز مرکز استان فارس در بخش جنوبی ایران جای گرفته است. شیراز با نزدیک به ۲ میلیون نفر جمعیت، پنجمین شهر بزرگ ایران به شمار می‌رود. شیراز از جمله شهرهای تاریخی و در عین حال پیشرفته ایران است. به طوری که پس از تبریز و تهران، سومین شهر در ایران است که شهرداری در آن پایه‌گذاری شده است. نام شیراز نزدیک به ۲ هزار سال پیش در کتیبه‌های عیلامی و سنگ‌نگاره‌های دوره‌های دیگر آمده است.
شیراز در بخش جنوبی رشته‌ کوه‌های زاگرس قرار گرفته است و دارای یک جایگاه ویژه تجاری و استراتژیک است

آب و هوای شیراز    : شهر شیراز مرکز استان فارس و در مرکزی ترین ناحیه این استان قرار گرفته است. این شهر تابستان هایی گرم و خشک و زمستان هایی نسبتا معتدل دارد و میزان بارندگی در آن بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلی متر متغیر در نظر گرفته شده است. در بهار هوا خنک است و بادهای بهاری همراه با بارندگی ها شما را غافلگیر می کنند. فروردین و اردیبهشت شیراز دو ماه آکنده از عطر بهار نارنج و شب بو هستند که هر مسافری را مست و مدهوش خود می کنند. تابستان شیراز خشک و گرم است و در پاییز هوا نسبتاً خنک شده و بارش باران ممکن است کمی عجیب باشد. در زمستان هوا سرد و کمی البته معتدل است که در دی ماه میانگین دمای هوا تقریباً به ۵ درجه سانتیگراد خواهد رسید.

جاذبه های شیراز  : باغ ارم ، حافظیه ، مسجد نصیر الملک ، آرامگاه سعدی ، باغ نارنجستان ، بازار وکیل ، مسجد وکیل ، مسجد مشیر ، شاهچراغ ، آب انبار وکیل ، دروازه قرآن و....

تفریحات شیراز :  لونا پارک ، شهربازی گاندو و مجسمه ی دایناسور ، پیست اسکی شیراز و ....

 

رستوران های شیراز    : رستوران هفت خوان شیراز ، رستوران صوفی ، رستوران عمارت ، رستوران باغ راز ، رستوران نخلستان و....

 

اقامت در شیراز  : هتل زندیه ، هتل چمران ، هتل بزرگ ، هتل الیزه ، هتل پارسیان ، هتل آریو برزن ، هتل کریم خان ، هتل پارس شیراز ، هتل هما  ، از مشهورترین و بهترین بوم گردی های شیراز می‌توان به اقامتگاه بوم گردی ماه سلطان، عمارت قاجاریه، لوتوس، ترنجستان، خانه باغ ایرانی، عمارت هفت‌رنگ و گلستان راز اشاره کرد؛ اقامتگاه‌هایی در خانه‌های تاریخی بازسازی‌شده که فرصت آشنایی با فرهنگ و سنت‌های شیراز را برای شما فراهم می‌آورند. 

 

سوغاتی های شیراز  : فالوده ، مسقطی ، بادام سوخته ، حلوا کاسه ای ، یوخه ، کلوچه شیرازی ، قلم زنی  ، منبت کاری و..

 

 

 

 

 

 

 

مشخصات شهر

کشور: ایران