هوشی مینه

Ho Chi Minh City

درباره شهر

هوشی‌مین (به ویتنامی: Thành phố Hồ Chí Minh )

بزرگ‌ترین شهر ویتنام است. پیش از پایان جنگ ویتنام و یکی شدن ویتنام شمالی و ویتنام جنوبی در سال ۱۹۷۵ میلادی این شهر سایگون نام داشت و پایتخت ویتنام جنوبی بود و با نام پری نوکور مهم‌ترین بندر کامبوج پیش از ضمیمه شدن به خاک ویتنام در شده

سفر به هوشی مین

هوشی مین با جمعیتی حدودا 8.5 میلیون نفر، در جنوب شرقی ویتنام قرار دارد و بزرگترین شهر این کشور است که به خاطر مجاورت در کنار رود سایگون، در گذشته سایگون نام داشته است. این شهر پس از پایان جنگ ویتنام و اتحاد بخش شمالی و جنوبی، به هوشی مین تغیر نام داد. هرچند هنوز هم بین ساکنان محلی و حتی گردشگران به نام سایگون مشهور است.
مردمان هوشی مین بسیار مهربان و خونگرمند و اگرچه مدت طولانی جنگ بر این شهر سایه انداخته اما زندگی مردم به روال سابق ادامه دارد. هوشی مین با فرهنگ غنی و تاریخ کهن، آثار باستانی بسیاری را در خود جای داده است؛ آثار تاریخی با معماری‌های زیبا و چشم‌نواز که بسیاری از آنها بازمانده حضور فرانسوی‌ها در این کشور است. البته آثار به جا مانده در این شهر تنها به زمان فرانسوی‌ها برنمی‌گردد و آمریکایی‌ها نیز ساختمان‌های زیادی به سبک معماری غربی در این شهر بنا کرده‌اند؛ برج تجاری بیتکسو، در قلب شهر هوشی مین، حاصل طراحی کارلوس زاپاتا، معمار معروف آمریکایی است.

اطلاعات کلی شهر هو شی مین در ویتنام

زبان رسمی: ویتنامی

واحد پول: دونگ  (VND)

نوع برق شهری: برق شهری در ویتنام ۲۲۰ ولت و ۵۰ هرتز است.

اختلاف ساعت با تهران: ۲ ساعت و نیم از تهران جلوتر است.

کد کشور: +۸۴

شماره ‌های اضطراری

  • پلیس: ۱۱۳
  • آتش‌نشانی: ۱۱۴
  • فوریت‌های پزشکی: ۱۱۵

فرودگاه‌بین‌المللی:‌ هوشی‌مین (شهر) – فرودگاه سایگون

مشخصات شهر

کشور: ویتنام