وان

درباره شهر

وان

وان، شهر بزرگی واقع در شرق ترکیه و مرکز استان وان است. شهر و تور وان ، به عنوان مقصدی محبوب برای ایرانیان در فاصله اندکی با کشورمان قرار دارد و به راحتی از طریق مرزهای زمینی قابل دسترس است. شهر وان با قدمتی ۳۴۰۰ ساله دارای جاذبه‌های گردشگری و تاریخی زیادی است، تا حدی که Van از هزاره اول قبل از میلاد به عنوان شهری بزرگ بوده و در سده نهم قبل از میلاد با نام شهر توشپا، پایتخت امپراتوری اورارتو و بعدها به‌ عنوان مرکز امپراتوری ارمنی ها شناخته می شد و تحقیقات باستان‌شناسان نشان می‌دهد قدمت این منطقه براساس تاریخ سکونت بشر به ۵۰۰۰ سال قبل بر می‌گردد. انتخاب این شهر، به عنوان مقصد برای بسیاری از گردشگران به دلیل ارزان بودن آن است.

آب و هوای وان    : آب و هوای شهر وان، کوهستانی است، بدین صورت که در اواخر فصل بهار تا اوایل فصل پاییز آب و هوای مساعد همراه با بارش کم در این شهر حاکم است. در زمستان آب و هوای این شهر سرد و برفی بوده ولی در مقابل تابستان های گرم و خشکی دارد. بازه درجه دما در شهر وان از ۴- تا ۲۹ درجه سانتی گراد است.

جاذبه های وان  : دریاچه وان ، جزیره آکدامار ، کلیسای آکدامار ، شهر احلات وان ، موزه وان ، کتیبه خشایار شاه در وان ، پارک کورتولوش وان ، آبشار مرادیه ، قلعه وان ،

تفریحات وان : پارک آبی چاقداش وان ، قایق سواری ، شنا ، اسکی ، کافه ، چایخانه ها ، رستوران های شبانه ،

 

 رستوران های وان : رستوران منجل (Mencel) رستوران ارکوک (Erkoc Cag Kebap) رستوران الیت (elit Sofrası)

خانه خوراکی های آسیایی (Aşiyan Ev Yemekleri) رستوران آکدامار (akdamar)رستوران حاجی اغلو کبابچیسی (Hacioglu Kebapcisi)رستوران مولانا (Mevlana)کافه بیسترو اویون (CAFE BİSTRO OYUN)

 

مراکز خرید : آیدین پریهان ای.وی.ام ، مرکز خریدAVM ، مرکز خرید ترکوآز ، بازار شهر وان 

 

اقامت در وان   : در بین هتل‌های5 ستاره، هتل دابل‌تری هیلتون و هتل الیت ورلد از معروفترین و بهترین هتل‌‌های 5 ستاره در شهر وان است. در بین هتل‌های 4 ستاره هتل رویال، میلانو، هتل هالدی، هتل بویوک، اورارتو و هتل تامارا در مرکز شهر وان بسیار پرطرفدار است. همچنین در بین هتل‌های 3 ستاره هتل رامادا بای ویندهام، هتل دیمت پارک، هتل یاقوت و هتل فواد بسیار معروف هستند.

 

سوغاتی های وان : فرش‌ و قالی‌ ترک، زیور‌آلات، ظروف مسی و برنجی، قهوه‌ جوش، قلیان و لباس‌‌های برند و شیرینی‌های مخصوص ترکی مانند باقلوا

مشخصات شهر

کشور: ترکیه