پنانگ

Penang

درباره شهر

پنانگ

پنانگ (در سواحل شمال غربی مالزی، با پل 13 کیلومتری باترورث می‌توان به آن رسید) جزیره‌ای توسعه‌یافته با تعداد زیادی هتل، برخی سواحل زیبا، برخی سواحل نه چندان زیبا، برخی از کارخانه‌ها و یک شخصیت کاملاً چینی است. . ایالت پنانگ دارای دو بخش است: جزیره پنانگ که پایتخت آن جورج تاون در آن قرار دارد و سبرانگ پرای (استان ولزلی سابق) در شبه جزیره مالایی. ایالت پنانگ، از جمله قسمت اصلی، 1048 کیلومتر مربع (404 مایل مربع) را پوشش می دهد در حالی که جزیره پنانگ 750 کیلومتر مربع و 285 مایل مربع را پوشش می دهد. تراکم جمعیت این ایالت 1451 نفر در هر کیلومتر مربع است. پایتخت جورج تاون است. دومین ایالت کوچک مالزی از نظر توده زمین، پنانگ به معنی فتل نات است. شهر و بندر اصلی آن، جورج تاون، در سال 2008 به همراه مالاکا در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد. امروزه بیش از 1.5 میلیون نفر در ایالت پنانگ زندگی می کنند در حالی که حدود یک میلیون نفر در جزیره پنانگ زندگی می کنند که می توان از باترورث در سرزمین اصلی به آن دسترسی داشت. توسط پل پنانگ یا کشتی های مکرر که 24 ساعت شبانه روز کار می کنند. این بندر دارای یک بندر کشتی کروز است و اخیراً بین کره ای ها، چینی ها و تایوانی ها محبوب شده است. از جاذبه‌های پنانگ می‌توان به راه‌آهن شیب‌دار به بالای تپه پنانگ، کشتی‌ها به سرزمین اصلی و سوماترا، عتیقه‌فروشی‌های کوچک و معابد، مساجد، ساختمان‌های استعماری بریتانیا و شاید مهم‌تر از همه غذا و فرهنگ آن اشاره کرد.

پنانگ باید بیشتر از سطح فرهنگی، غذایی و معماری لذت برد تا ساحل، زیرا آب در برخی از سواحل تیره است و فروشندگان زورگوی زیادی وجود دارند.

 

تاریخچه پنانگ

پنانگ که در حدود 120 کیلومتری جنوب مرز تایلند قرار دارد، یک پایگاه تجاری کوچک و یک پایگاه ماهیگیری از راه دور بود تا اینکه در اواخر دهه 1700 توسط بریتانیایی ها به مرکز تعمیر کشتی های شرکت هند شرقی بریتانیا تبدیل شد. بریتانیایی ها ابتدا جذب بندر طبیعی جورج تاون به عنوان محلی برای لنگر انداختن کشتی های جنگی خود در دفاع از پست های شرکت بریتانیایی هند شرقی شدند. با توسعه تجارت در این منطقه، چینی ها، هندی ها، عرب ها و بسیاری دیگر به طور هماهنگ در کنار مالایی های بومی ساکن شدند. از آن زمان پنانگ هرگز به عقب نگاه نکرده است. هسو چوانگ خو از رویترز نوشت: «جزیره پنانگ... در قرن شانزدهم، زمانی که اروپاییان در جستجوی ادویه‌هایی که در جزایری درست در آن سوی شبه جزیره رشد می‌کردند، به سمت شرق حرکت کردند، توقفگاهی برای بازرگانان بود. اندونزی. پنانگ در ورودی شمالی تنگه مالاکا قرار دارد که در آن زمان کانال اصلی دریایی شرق و غرب آسیا را به هم متصل می کند. بریتانیا در سال 1786 آن را در اختیار گرفت و جورج تاون را به عنوان یک مرکز تجاری تأسیس کرد. بریتانیایی‌ها برخی ساختمان‌های استعماری زیبا، از جمله قلعه گرجستانی و کلیسای زیبای ویکتوریایی برپا کردند، اما جاذبه‌های واقعی عبارتند از مربا از معابد طلایی چینی، مناره‌های سفید شده و نمای حماسی و مجسمه‌سازی شده زیارتگاه‌های هند.

پنانگ یکی از مهمترین جزیره ها و توریستی ترین شهرهای مالزی است و مرکز آن شهر جورج تاون می باشد. این جزیره زیبا که در شمال غرب مالزی قرار دارد، یکی از مهمترین قطب های اقتصادی مالزی و همچنین کل منطقه جنوب شرق آسیا نیز به شمار می رود و سالانه میلیون های توریست خارجی از نقاط مختلف آن بازدید می کنند.

 

پنانگ کجاست؟

 

alt

پنانگ

یکی از زیباترین و توریستی شهرهای مالزی است و از آنجایی که قسمت اصلی و عمده Penang در یک جزیره قرار گرفته، گردشگران آن را با عنوان جزیره پنانگ می شناسند و یکی از دلایل شهرت و محبوبیت این جزیره در بین مردم مالزی و همچنین گردشگران خارجی، غذاهای لذیذ و خوشمزه آن است. اگر به این جزیره سفر کردید، پیشنهاد می کنیم حتما غذاهای خیابانی آن را امتحان کنید، همچنین وجود امکانات تفریحی متنوع و فراوان و طبیعت بی نظیر این منطقه از جمله دلایل دیگر محبوبیت پنانگ مالزی در بین توریست های خارجی می باشد. لازم به ذکر است اولین منطقه آزاد اقتصادی کشور مالزی در ابتدای دهه 70 میلادی در این جزیره افتتاح شد و امروزه این جزیره به عنوان یکی از مراکز مهم صنعتی در مالزی به شمار می رود. با شرکت در تور پنانگ می توانید تجربه ای بی نظیر از سفر به مالزی داشته باشید و لحظات بسیار خوبی را در کنار دوستان و عزیزانتان سپری کنید.

 

پنانگ یکی از مهمترین شهرهای کشور مالزی است که در دو دهه اخیر تبدیل به یکی از توریستی ترین شهرهای این کشور شده و مرکز آن شهر زیبای جورج تاون است. جالب است بدانید Penang به دست دریانوردان چینی که در قرن چهارم میلادی به این منطقه سفر می کردند، ساخته شد و طی سالیان، مستعمره بسیاری از کشورهای اروپایی بوده است، خوب است بدانید نام جرج تاون هم برگرفته از نام جرج سوم، پادشاه انگلستان می باشد.

 

آب و هوای پنانگ

 

alt

ب و هوای پنانگ مانند بسیاری از شهرهای دیگر مالزی، گرم و معتدل است و در بیشتر ماه های سال با رطوبت و شرجی زیادی همراه می باشد. میزان بارندگی در این جزیره نسبت به سایر نقاط مالزی بیشتر است و مکان بسیار مناسبی برای افرادی است که به گرما و شرجی و تفریحات ساحلی و ورزش های آبی علاقه دارند. بین ماه های نوامبر تا ژانویه، میزان بارندگی در Penang کاهش می یابد و زمان بسیار خوبی برای سفر به این شهر زیباست، بین ماه های فوریه تا آوریل، از تعداد توریست های خارجی کاسته شده و بهترین زمان برای سفری کم هزینه به این جزیره زیبا مهیا می شود، ولی توجه داشته باشید، میزان باران های موسمی در این موقع از سال در Penang بسیار زیاد است، از این رو همیشه باید چتر به دست از هتل خارج شوید.

 

اقتصاد پنانگ

 

قبل از هر چیزی لازم است بدانید اقتصاد پنانگ به هیچ بخشی وابسته نیست و از لحاظ توسعه اقتصادی، این ایالت پس از سلنگور و جوهور در بین ایالت های مالزی دارای مقام سوم کشوری است. زیر ساخت های عالی و امکانات حمل و نقل، این شهر را به مکانی عالی برای بخش تولید تبدیل کرده است و در قسمت جنوبی جزیره، صنایع بسیار زیادی فعالیت می کنند. جدا از بخش تولید، صنایع دیگری مانند صنعت گردشگری و جهانگردی، کشاورزی و کشتیرانی پنانگ نیز در تقویت اقتصاد دولت سهیم هستند و نقش بسزایی دارند و شرکت توسعه Penang ، PDC در زمینه برنامه ریزی، اجرا و ارتقای بیشتر پروژه های عمرانی به نمایندگی از دولت ایالت Penang به عنوان بخش سرمایه گذاری در دولت ایالتی این جزیره فعالیت می کند. جالب است بدانید زمانی که کوالالامپور یک پایگاه مرزی دورافتاده کوچک بود، Penang هسته اصلی بانکداری مالزی به شمار می رفت و در سال 1875، Standard Chartered Bank، قدیمی ترین بانک مالزی، درهای خود را برای تحقق نیازهای مالی به روی تاجران اروپایی باز کرد، در سال 1885، HSBC (شرکت بانکی هنگ کنگ و شانگهای) شعبه خود را در این شهر افتتاح کرد و در سال 1888، بانک رویال اسکاتلند مستقر در انگلستان، اولین دفتر خود را در این ایالت بازگشایی کرد، در حال حاضر نیز اقتصاد پنانگ قوی تر از همیشه به پویایی خود ادامه می دهد و یکی از پویاترین اقتصادهای موجود در کشور مالزی را دارد.

 

فرهنگ مردم پنانگ

 

از آنجایی که ساکنین پنانگ از قومیت های مختلف از جمله چینی ها، هندی ها و مالایی ها هستند، این جزیره نیز مانند سایر نقاط مالزی دارای فرهنگ و رسوم متنوعی است و با سفر به آن و ارتباط با ساکنین آن می توانید این تنوع فرهنگی را به وضوح مشاهده نمایید. در Penang هر قومی آداب و سنت های مخصوصی دارد و در زمان های خاصی این آداب را ادا می کنند ولی به طور کلی مردم مالزی و بالطبع آن مردم پنانگ، بسیار مهربان و خونگرم هستند و با آرامش و به راحتی در کنار یکدیگر بدون هیچ مشکلی زندگی می کنند. بیشتر مردم در این جزیره مسلمان هستند و درصدی هم مسیحی و بودایی و در سفر به این شهر می توانید از معابد مختلفی که متعلق به ادیان مختلف است، بازدید نمایید. در Penang سالانه جشنواره های بسیاری همزمان با سایر شهرهای مالزی برگزار می شود که از جمله این فستیوال ها می توان به جشن سال نوی چینی، جشن رمضان یا عید فطر، جشن های بودایی و همچنین جشن فانوس اشاره کرد. Penang همچنین یکی از بهترین مکان ها برای زندگی شبانه و شب زنده داری است و در طول اقامت خود می توانید به مکان های شاد و شبانه مانند بارها، بیسترو ها، دیسکوها، کافه ها و حتی غرفه های کنار خیابان بروید و تا صبح خوشگذرانی کنید.

 

نظر مسافران در مورد پنانگ

 

نظرات درباره پنانگ متفاوت است ولی بیشتر افرادی که به Penang سفر کرده اند این جزیره را به عنوان یکی از زیباترین مناطق مالزی معرفی کرده اند و بازدید از آن را به افرادی که قصد سفر به مالزی دارند، توصیه می کنند، به عقیده برخی از توریست هایی که به Penang سفر کرده اند. این جزیره، زیباترین منطقه در مالزی و همچنین کل منطقه جنوب شرق آسیاست و بسیاری از افراد نیز عاشق غذاهای خیابانی و تفریحات شبانه در Penang شده اند.

به طور کلی سفر به پنانگ از نظر کسانی که تجربه سفر به این جزیره را داشته اند، می تواند یکی از سفرهای مهیج و جذاب زندگی هر فرد باشد.

 

فاصله پنانگ تا لنکاوی

 

فاصله پنانگ تا لنکاوی، 116 کیلومتر است و با هواپیما در حدود 20 دقیقه و با کشتی در حدود 2 ساعت زمان می برد و اگر قصد دارید از پنانگ به لنکاوی سفر کنید، توصیه می کنیم، با کشتی کروز این مسافت را طی کنید و در مسیر از دریا و مناظر طبیعی بی نظیر نهایت لذت را ببرید.

مشخصات شهر

کشور: مالزی