چینکوئه تره

Cinque Terre

درباره شهر

چینکوئه تره Cinque Terre

چینکوئه تره، نه تنها مکانی عالی در ایتالیا برای تفریحات ساحلی و گشت و گذار است بلکه آرامشی اصیل و خاص دارد و معماری پلکانی آن با خانه‌های رنگارنگ هر مسافر و گردشگری را به خود جذب می‌کند.

منطقه ریویرا ایتالیا منطقه‌ای با خط ساحلی زمخت یا روستاها و شهرهای رمانتیک نیست، اما پنج روستای ماهیگیری سینکو تره ایتالیا مطمئنا بهترین منطقه برای سفرهای تفریحی خواهند بود.

 در گذشته‌های دور این پنج روستا به عنوان یک روستا تلقی می‌شدند و زمان زیادی از جدا شدن آن ها از یکدیگر نمی‌گذرد. با این حال، هنوز راه‌های جاده‌ای باریک، معماری به خوبی محافظت شده آن ها، خط ساحلی خیره کننده و کوه‌های ممتد پشت این روستاها بینشان مشترک است و باعث انتخاب این منطقه توسط گردشگران برای سفر می‌شوند.

چینکوئه تره ایتالیا به مقصدی با تفریحات بی پایان شناخته می‌شود و در مجموع زمانی بین سه تا چهار روز ،زمانی ایده آل است تا شما هر پنج روستا را ببینید.

 

پنج روستای سینکو تره ایتالیا

  • روستای ریوماجیوره Riomaggiore

روستای ریوماجیوره اولین روستا در ورود به منطقه سینکو تره ایتالیا است. سقف‌های ساختمان‌های رنگین این روستا به صورت پله پله تا کنار ساحل پیش رفته و به بندر بسیار کوچکی منتهی می‌شوند. در میان روستاهای این منطقه این روستا به غروب رنگارنگ و منظره‌های عجیب و غریبش شناخته می‌شود. یک باغ گیاه شناسی و مرکزی برای تماشای پرندگان در یک اسکله سنگی رو به ساحل از دیگر جاذبه‌های اولین روستای چینکوئه تره است.

  • مانورلا Manarola

مزارع این روستا از ویژگی‌های منحصر به فرد و البته از جاذبه‌های پر طرفدار آن است. خیابان اصلی و شلوغ به همراه اسکله‌ای تفریحی در کنار ساحل، مکانی برای پرسه زدن و قدم زدن است. تماشای قایق‌های ماهیگیری به همراه زندگی روزمره اهالی روستا از دیگر جاذبه‌های روستای مانورلا است. اگر به دنبال مسیری برای کوهپیمایی با منظره‌ای عالی هستید وارد پونتا بونفیگلیو (Punta Bonfiglio) شوید.

 

  • کورنیگلیا Corniglia

نشستن در بالای یک صخره بلند ۱۰۰ متری در کنار ساحل در حالی که مزارع انگور را در پشت سر خود و نمایی از دریا را در روبرویتان داردی، تنها در روستای کورنیگلیا امکان پذیر است. این روستا تنها روستایی است که دسترسی به ساحل ندارد. ایستگاه قطار آن در مقابل آب قرار گرفته است. خیابانی که وارد روستا می‌شود در نقطه‌ای دارای تراسی رو به دریاست که پرتگاه و شیبی صخره‌ای تا دریا دارد. این نقطه در میان پنج روستای سینکو تره ایتالیا تنها نقطه‌ای است که می‌توانید از هر پنج روستا در یک قاب عکاسی کنید.

 

  • ورنازا Vernazza

بندر کوچک ورنازا قدمتی طولانی دارد که در سمت روستا شما را با خانه‌هایی رنگی و بنای آمفی تئاتری مواجه می‌کند. چنین نمایی آن هم زمانی که شما در کافه‌ای کنار بندر نشسته‌اید و غذایی ایتالیایی سفارش داده‌اید، بسیار محبوب است. این روستا محصولی خاص را بازاریابی می‌کند. کوچه‌های پر پیچ و خم با خانه‌هایی رنگی با افقی آبی رنگ از دریا منظره‌ای بسیار ناب را در روبروی شما قرار می‌دهد.

 

  • مونتروسو Monterosso

مونتروسو تنها روستایی است که دارای نوار ساحل مناسبی برای پیاده روی است. در کنار ساحل این روستا، در تابستان پر از ناهار خوری ها و رستوران‌های ایتالیایی بسیاری می‌شود که به گردشگران و توریست ها خدمات می‌رسانند. همچنین این روستا در چینکوئه تره به درختان لیمو و ماهی‌های کولی بزرگش شناخته شده است. با این حال مونتروسو دورترین روستای شمالی در این مجموعه بوده و با این حساب آخرین نقطه گردشگری در میان این صخره هاست. در این روستاست که می‌توانید در کنار ساحل دراز کشیده و از آفتاب نیمروزی لذت ببرید.

مشخصات شهر

کشور: ایتالیا