سوئیس

Switzerland
قاره: اروپا
پایتخت: ژنو

شرح

آشنایی با کشور سوئیس

قدمت کشور سوئیس متعلق به صد و پنجاه هزار سال قبل است، هلوتی ها نیز از اولین قبایل ساکن در این منطقه بودند که در جنگ با ارتش روم شکست خوردند. کشور سوئیس یکی از کشورهای بسیار جذاب و هیجان انگیز اروپایی است که یکی از دلایل معروفیت آن شکلات های محبوبی است که دارد. سوئیس 41 هزار کیلومتر مربع وسعت دارد. این کشور با آلمان، فرانسه، ایتالیا و اتریش مرز مشترک دارد و همسایه محسوب می شوند. بیش از 70 درصد از کشور فرانسه را کوه ها تشکیل می دهند که در میان رشته کوه های آلپ قرار دارند. پایتخت این کشور شهر برن است.

فرهنگ و زبان مردم سوئیس

سوئیس مردمانی فروتن و قانون مدار دارد. مردم این کشور به میراث غنی قوم خود افتخار می کنند، به همین خاطر فرهنگ بومی و هنرهای مرتبط به آن بسیار زنده هستند و مورد استفاده قرار می دهند. صداقت و وقت شناسی از ارزش های مردم کشور سوئیس به شمار می رود. یکی از بالاترین نرخ های امید به زندگی در جهان به مردم سوئیس تعلق دارد و میانگین مرگ و میر برای مردان هشتاد سال و زنان هشتاد و چهار سال برآورد شده است. کشور سوئیس علاوه بر شکلات های مرغوب و محبوب به گردشگران خود هنر و تاریخ غنی خود را ارائه می کند. زبان اصلی سوئیسی ها زبان رومانش است اما مردم در این کشور به سه زبان رایج دیگر هم صحبت می کنند، این زبان ها عبارتند از آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی، بنابراین این سه کشور تاثیر بسزایی در فرهنگ و سنت سوئیس داشته اند. برای سفر به این کشور نیاز به ویزای سوییس دارید.

زبان آلمانی زبان رسمی 17 ناحیه از کشور سوئیس می باشد، و حدود مردمی که حدود 65 درصد از کل جمعیت سوئیس به این زبان صحبت می کنند. مردم این کشور از زبان آلمانی استاندارد در مکانبات بیشتر استفاده می کنند، در واقع، زبان آلمانی استاندارد اولین زبان رسمی است که در زمان شروع مدرسه به کودکان آموزش داده می شود. روماندی منطقه ای است که مردمانش فرانسوی صحبت می کنند. این منطقه شامل شهرهای جنوا، جورا، واد، و نوشاتل و بخش هایی از شهر برن می شود. در سوئیس، تقریبا 23 درصد از جمعیت کشور به زبان فرانسوی صحبت می کنند. زبان ایتالیایی با اینکه جزء زبان های اصلی سوئیس است اما بخش اندکی حدود 8 درصد از مردم به این زبان حرف می زنند که این مردم در نواحی تینیکو، دره ی گاندو در والایس، و نواحی جنوبی گراباندن زندگی می کنند.

آب و هوای کشور سوئیس

سوئیس از خوش آب و هوا ترین کشورهای جهان به شمار می رود. طبیعت بکر و دست نخورده در این کشور در سراسر دنیا شهرت دارد. سوئیس از آب و هوای معتدلی برخوردار است البته بسیاری از افراد بر این باورند که این کشور آب و هوای سردی دارد اما کاملا در اشتباه هستند. با وجود منطاق کوهستانی آب وهوای مختلفی در سراسر کشور حاکم است. تابستان ها در این کشور دما تا حدود 30 درجه سانتی گراد افزایش پیدا می کند و در زمستان ها خیلی کم اتفاق می افتد که دما به صفر درجه سانتی گراد برسد. اگر قصد سفر به کشور سوئیس دارید، فصل بهار و تابستان بهترین زمان خواهد بود، اگرچه در فصل بهار این کشور بارانی است اما اذیت کننده نخواهد بود بلکه سفر لذت بخشی تجربه می کنید. در فصل بهار قیمت هتل ها چندان گران نیست اما در فصل تابستان که ماه های توریستی سوئیس به شمار می رود قیمت هتل ها گران تر می شود.