هند

درباره کشور

جهت آشنایی با کشور هند باید بگوییم که نام این کشور در بین کشورهای برتر در حال توسعه در جهان خودنمایی می‌کند و یکی از بزرگترین کشورهای توریستی جهان است. زبان‌ها، آداب و رسوم، سنت‌ها و فرهنگ های متنوعی در این کشور وجود دارد که سفر به آن را هیجان انگیز تر می کند. این کشور 72 ملت همیشه پذیرای گردشگران ایرانی خصوصا در روهای نوروز بده است. سفر به هند می تواند سفری متفاوت به یکی از دموکراسی های بزرگ دنیا باشد که مردم از هر دین و فرهنگی در کنار یکدیگر زندگی می کنند. البته در کنار این تنوع قومیتی تاریخ چندین هزار ساله هند شما را با شگفتی رو به رو می کند. هندوستان می تواند بهترین انتخاب باشد؛ کشوری با طبیعت بکر و تاریخی منحصر به فرد. در مورد هند موجود واقعیت های جالبی وجود دارد که می‌توانیم ساعت‌ها درباره آنها صحبت کنیم، اما سایت ما در این مطلب قصد دارد تا مختصری در مورد همه اینها در اختیار شما بگذارد تا شاید اگر روزی تور هند را انتخاب کردید در مورد آنها گنگ نباشید و با اطلاعات مفیدی از کشور مقصد از سفر خود لذت ببرید، چرا ممکن است وقتی که از یک ایالت به ایالت دیگر در آن سفر می‌کنید، این موارد متفاوت باشند و زمانی که در قسمت‌های جدید و قدیمی شهرهای آن به گشت و گذار می‌پردازید، انواع و اقسام تفریحات و اتفاقات عجیب و غریب را به چشم خود دیده و یا از آنها لذت ببرید که می‌توانند تجربه بسیار جالبی در سفر شما به این کشور رنگارنگ باشند، پس بیایید در مورد این کشور زیبا که دارای فرهنگ متنوع و تاریخ گسترده‌ای است بیشتر بدانیم.

 هند بزرگترین دموکراسی در جهان و یکی از تمدن‌های باستانی و زنده است که حدود ده هزار سال قدمت دارد.

موقعیت جغرافیایی و مساحت هند

از نظر موقعیت جغرافیایی، هند کشوری در جنوب آسیا بوده و بخش گسترده ای از شبه قاره هند را در بر می گیرد. پایتخت این کشور دهلی نو است و بزرگترین شهر هند بمبئی نام دارد. از نظر جغرافیایی کشور هندوستان در شمال غربی با پاکستان همسایه بوده و در شمال این کشور چین، بوتان، نپال و تبت قرار گرفته اند. در سمت شمال شرقی هند برمه و بنگلادش به عنوان همسایه های کشور هندوستان شناخته می شوند. در غرب، این کشور با خلیج بنگال و از جنوب با دریای عمان و اقیانوس هند مرز آبی دارد. از نظر مساحت هند هفتمین کشور جهان بوده و پهناوری آن 3287263 کیلومتر مربع است. بیشتر خاک این کشور شامل زمین های پست و هموار بوده و در شمال آن شاهد رشته کوه هیمالیا هستیم.

تاریخچه کشور هند

تاریخ هند حاصل ادغام مداوم با مهاجران و فرهنگ‌های متنوعی است که هند را احاطه کرده‌اند، هندوستان که در مرکز آسیا قرار دارد، چهارراهی از فرهنگ‌ها از چین و اروپا تا ارتباط آسیا با فرهنگ‌های آفریقا است، تاریخ این کشور باستانی و پویا است و به اندازه تاریخ بشریت قدیمی است و به ابتدای تمدن بشری باز می‌گردد، این تمدن با فرهنگ عجیب در کنار رودخانه ایندوس ” Indus ” و در مناطق کشاورزی در سرزمین‌های جنوبی هند شروع شد، تولد تمدن باستانی ایندوس در مناطقی مانند مونجوجو-دارو، هاراپا و لوتال و آمدن آریایی‌ها شکل گرفت، این دو مرحله معمولاً به عنوان دوره‌های قبل از ودریک و ودیک توصیف می شوند. در دوره ودایی است که برای اولین بار هندوئیسم به وجود آمد، این زمانی است که وداها ” Vedaha ” تاریخ نگاری شدند، در قرن پنجم، بخش‌های بزرگی از هند تحت نظر آشوکا ” Ashoka ” متحد شدند، او همچنین به بودیسم گروید و در زمان او بود که بودیسم در سایر مناطق آسیا گسترش یافت، در زمان سلطنت مائوریاها بود که هندوئیسم شکلی را به وجود آورد که دین در آن مهم بود، اسلام ابتدا در قرن هشتم به هند آمد و تا قرن یازدهم قاطعانه خود را در هند به عنوان یک نیروی سیاسی تأسیس کرد، سلسله‌های هندوستان لودی‌ها، توغلاق‌ها و بسیاری دیگر، که بقایای آنها در دهلی و در جای دیگری در اطراف شمال هند قابل مشاهده است، پراکنده شدند، با حضور سرانجام  امپراطوری مغول، هند وحدت سیاسی دست یافت، همچنین حضور اروپا در هند به قرن هفدهم میلادی می‌رسد و در قسمت دوم این قرن است که امپراطوری مغول شروع به تجزیه کرد و راه را برای کشورهای منطقه باز کرد، در رقابت برای برتری، انگلیسی‌ها پیروز ظاهر شدند، شورش سال 1857-1858، که به دنبال احیای برتری هند بود، بی‌فایده بود و با تاجگذاری بعدی ملکه ویکتوریا به عنوان امپراتور هند، ادغام هند در این امپراتوری کامل شد، مبارزات پی در پی باعث شده بود که انگلیسی‌ها در سال 1947 از هند خارج شوند و هند به سیاستی دست یافت که امروزه شاهد آن هستیم.

مذهب و زبان مردم کشور هند

فرهنگ و سنت‌های هند چیزی است که اکنون در سراسر جهان مشهور شده است، همه ما از هند و فرهنگ آن به عنوان چیزی بسیار متنوع و منحصر به فرد یاد می‌کنیم، اما بندرت فکر می‌کنیم که چرا این کارها به روش‌های خاصی انجام می‌شوند، فرهنگ هند سرشار از چندین آداب و رسوم و سنت منحصر به فرد است که ممکن است برای افراد بیگانه واقعاً جذاب باشند و بیشتر اینها از کتاب مقدس و متون مربوط به هند باستان سرچشمه می‌گیرند که هزاران سال شیوه زندگی در هندوستان را دیکته کرده است، از جمله این آداب و فرهنگ می‌توان به آداب احترام به نام نمسته اشاره کرد که سلام و احوال پرسی هندی با فشار دادن دو کف دست به هم است به طوری فرد سلام دهنده خود را به جلو خم کرده و برای شخص مقابل تعظیم می‌کند، از دیگر آداب برگزاری جشن‌های مختلف به صورت باشکوه در این کشور است که می‌توان از آنها به روز تولد بودا، عید مسلمانان، عید کریسمس و جشن برداشت محصول اشاره کرد، همچنین در هند مفهوم خانواده مشترک وجود دارد، که در آن کل خانواده (والدین ، همسر ، فرزندان و در برخی موارد اقوام) همگی در کنار هم زندگی می‌کنند، این بیشتر به دلیل ماهیت منسجم جامعه هند است و بنا بر گزارش‌ها، به مقابله با فشار و استرس نیز کمک می‌کند، رسوم بسیار مهم دیگری مانند روزه گرفتن، جشن رنگ‌ها، آیین گاو مقدس و احترام به ازدواج به خوبی در این کشور برگزار می‌شود که اگر بخواهیم کاملاً صادقانه بگویم، این تعداد بی پایان است، در هند 22 زبان صحبت می‌شود و هندی، زبان حدود ۴۰% از مردمان این کشور است که در پایتخت و شمال این کشور بیشتر به چشم می‌خورد، در شهرهای دیگر این کشور ممکن است افرادی را ببینید که به زبان‌های محلی صحبت می‌کندد و زبان هندی را خیلی کم بلدند، پس تنوع زبانی در این کشور بسیار زیاد است.

واحد پول کشور هند

روپیه واحد پول رسمی هند است، روپیه به 100 قسمت جداگانه یعنی پیسه ” paisa ” تقسیم می شود، ارزش بالاترین اسکناس کاغذی معادل دو هزار روپیه‌است و بی‌ارزش‌ترین سکه رایج در هند ۵۰ پیسه است، در سال ۲۰۱۶ اسکناس هزار روپیه حذف و بجای آن اسکناس دوهزار روپیه مورد استفاده قرار گرفت.

پایتخت و ۹ شهر بزرگ هند

شهرهای کشور هند هر یک دارای مشخصاتی است که می‌تواند برای زندگی مناسب باشد.

دهلی نو پایتخت کشور هند است و یکی از شهرهای پر سر و صدا و بسیار هیجان‌انگیز در این کشور محسوب می‌شود. در این کشور بیش از ۲۰ میلیون نفر جمعیت وجود دارد. این شهر مدرن یک انتخاب بسیار عالی برای مهاجرت به هند  محسوب می‌شود.

گوا دومین شهر بسیار مهم و بزرگ در کشور هند محسوب می‌شود که لقب ویترین گردشگری کشور هند را به خود اختصاص داده است این شهر در هند بسیار پاکیزه است و دارای سواحلی بسیا آرام است به طوری که مراکز تفریحی آن برای کودکان یک انتخاب بی نظیر محسوب می‌شود.

یکی از شهرهای بسیار مشهور در کشور هند حیدرآباد است که در لیست شهرهای فرهنگی قرار دارد افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشور هند دارند قطعاً در این شهر اقامت خواهند نمود. این شهر به نوبه خود در زمینه موسیقی نیز شهرت زیادی دارد.

بمبئی از دسته شهرهای بسیار زیبا در کشور هند محسوب می‌شود. این شهر بزرگترین بندر کشور هند را شامل می‌شود و مرکز بانکداری و تجارت و مبادلات مالی نیز محسوب می‌شود. بازدید از دروازه هند و غارهای الفنتا در این کشور بسیار ارزشمند است.

شهر کلکته یکی از شهرهای بسیار مشهور در کشور هند محسوب می‌شود که دارای زیبایی بسیار فریبنده‌‌ای است این کشور دارای آب و هوای گرم و مطلوب است و دارای زمستان‌های بسیار ملایمی است. در این شهر رستوران‌های شلوغی وجود دارد و غذاهای بسیار خوش طعمی نیز سرو می‌شود.

شهر چنای کشور هند در زمینه صنعت اتومبیل رشد بسیار زیادی داشته است به طوری در این شهر ارزش‌های سنتی و مدرن در کنار هم دیده می‌شود. این شهر دارای رودخانه‌های زیبایی است. زبان کشور هند اغلب اردو است.

شهر بنگلور یکی از شهرهای بسیار مهم در کشور هند است و سومین شهر پرجمعیت نیز محسوب می‌شود. این کشور از نظر تحصیل گزینه بسیار عالی است.

شهر کانپور در بخش شمال کشور هند قرار دارد و در لیست شهرهای صنعتی قرار دارد. این کشور بسیار مدرن و خاص است و دارای آب و هوایی دلچسب است. تابستان‌ها و زمستان‌های این شهر کمی عجیب است.

پونا، لکهنو، پتنه و بوپال از دیگر شهرهای مهم در کشور هند محسوب می‌شود.


غذای مردم هند 

این روزها، کمتر شهر بزرگی در دنیا پیدا می‌شود که نتوانید یک یا چند رستوران هندی در آن پیدا کنید. غذاهای هندی به ذائقه ي کسانی که غذاهای تند و تیز دوست دارند و برای ادویه و فلفل می‌میرند، بسیار لذیذند، ولی تا پیش از جنگ جهانی دوم، بسیاری از مردم دنیا با این غذاها آشنایی نداشتند. آن موقع، اگر می‌خواستید غذای هندی بخورید یا مي بایست به هند سفر می‌کردید و یا سری به سواحل خلیج فارس یا شهر لندن می‌زدید، یعنی مکان‌هایی که به نوعی با سرزمین هند در ارتباط بودند.

دست به جای قاشق

هندوها رسم دارند با دست غذا بخورند و این رسم در بین ثروتمندان هندی هنوز اصالت خود را حفظ کرده است. به نظر بسیاری از مردم هندوستان، بردن و آوردن قاشق و چنگال به دهان و برداشتن غذا با آن ها جالب نیست. پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های هندی عادت دارند وقتی کسی مهمانشان می‌شود، تمام غذای او را جداگانه در ظرفي ویژه، آماده کنند و جلویش بگذارند. ظرف غذای آن ها معمولا یک سینی گرد و صیقل داده ‌شده است به نام تالی (tali) است که چندان هم ظرف بزرگی نیست. خانواده‌های ثروتمند، تالی‌هایی از جنس طلا و نقره دارند، ولی تالی از جنس روی، مس و برنج هم در میان مردم هندوستان رایج است. پلو را وسط تالی می‌ریزند و در کنار آن چند کاتوری (پیاله) خورش و دال و ماست و روغن یا کره آب‌کرده و چتنی (همان چاشنی خودمان است) می‌گذارند. روی برنج را با یکی دو چپاتی یا نان می‌پوشانند. یک لیوان آب خنک هم سفره هندی را کامل ‌می‌کند. مردم هند عادت دارند آب را در ظروف فلزی بنوشند. جالب است بدانید که مردم فقیر هند که تعدادشان کم هم نیست و نمی‌توانند چنین ظروفی را بخرند، غذایشان را روی برگ موز می‌کشند.

فلفل؛ پای ثابت غذاهای هندی

تند و تیز بودن غذاهای هندی یکی از مشخصات اصلی آن است. فلفلی که در غذاهای هندی استفاده می‌شود، فلفل سیاه و قرمز است. فلفلی که در سرزمین هند کشت می‌شود فلفل سیاه است، ولی فلفل قرمز را از آمریکای جنوبی و مرکزی به این سرزمین آورده‌اند. فلفل سیاه علاوه بر این که به غذاهای هندی طعم تندی می‌بخشد، عطر خاصی هم دارد. مردم شمال هند عادت دارند غذاهایی با تندی کمتري بپزند و تندترین غذاها مربوط به جنوب هند است.

تنقلات هندی‌ها

تنقلات برای هندوها یکی از خوشمزه‌ترین و دوست‌داشتنی‌ترین خوراکی‌های منزل است که آن را پیش از غذای اصلی یا به صورت عصرانه یا همراه چای میل می‌کنند. اصلی‌ترین تنقلات آن ها عبارت است از:
سنبوسه: نوعی قطاب که در روغن سرخ شده و مایه داخل آن گوشت یا سبزی‌های معطر است.
پاپدوم: نوعی پفک هندی که با آرد عدس و ماش و ادویه تهیه می‌شود.
چوته کفته: نوعی سرگنجشکی است که در روغن سرخ می‌کنند.
پان: دشمن نفخ معده. اگر به خانه یکی از هندوهای سنتی سر بزنید خواهید دید که پس از صرف غذا، مخلوطی از ادویه را که در برگ درخت پان پیچیده شده است، می‌جوند. این لقمه جویدنی را پان می‌نامند. هندوها اعتقاد دارند که با جویدن پان، ذائقه تغییر می‌کند و از نفخ معده جلوگیری می‌شود. شکل ساده‌تر آن به صورت چند دانه رازیانه و تخم هل سیاه و اندکی دارچین است که جویدن آن دهان را خوشبو می‌کند و بوی بد دهان را از ‌بین ‌می‌برد.

مراکز خرید دهلی

در این شهر جواهرات ، فرش و انواع زیرانداز، روسری های رنگارنگ ، سنگ های با ارزش و لباس های ابریشمی و نقره ای خرید و فروش می شود.

از مراکز مهم و ناحیه های خرید می توان به باغ کارول (Karol Bagh) ، کوناوت (Connaught) و چندنی چوک (Chandni Chowk) را نام برد.

خیابان بابا خاراک (Baba Kharak) که در نزدیکی پارلمان هند واقع شده است نیز یکی از مهترین مراکز فروش لباس ها و روسری های هندي است.

یکی از مراکز مهم خرید در دهلی ، مرکز خرید بهشت (Delhi is a shoppers' paradise)می باشد که در آن لباس های ساده و سنتی، زیر نظر بزرگترین طراحان با قیمتی مناسب به مردم عرضه می کنند.

روستای حوض خاص (Hauz Khas Village) در 12 کیلومتری جنوب غربی شهردهلی نیز از دیگر مراکز مهم خرید جواهرات و اجناس با ارزش است.

مجتمع خرید سانتوشی (Santushi) که در کنار هتل های مهم دهلی قرار دارد نیز یکی دیگر از مراكز بزرگ و قابل توجه دهلی است. در این مرکز خرید بهترین لباس هایی که نخ های آن به وسیله دست ریسیده شده است به مشتریان عرضه می شود. در برخی از مراکز خرید سنتی دهلی حجم زیاد لباس های های آویخته شده بر در مغازه ها به حدی است که مشتریان به سختی می توانند آسمان را ببینند.

باغ کارول (Karol Bagh) مهمترین مرکز خرید در حوض خاص (Hauz Khas) است.

یکی دیگر از مراکز تجاری شهر دهلی مرکز دیلی هت (Dilli Haat) است. این مرکز که ظاهری مانند بازار دارد و در تمامی روزهای هفته باز می باشد. در این مکان می توان انواع پارچه ها و لباس ها و روسری های محلی هند را خرید. خریدی که تجربه ای هنری را برای گردشگر به ارمغان خواهد آورد.

از دیگر مراکز خرید در دهلی می توان به بازار سدر (Sadar) اشاره کرد. مکانی پرانرژی و پویا که بزرگترین ناحیه تجاری دهلی است و تمامی اجناس مورد احتیاج گردشگران در آن موجود است.

صنایع دستی

هند به لحاظ تولیدات و صادرات انبوه خود و همینطور منابع ملی و غنی در سطح بین المللی دارای جایگاه شایانی است. اما صنایع دستی این کشور با زندگی روزمره مردم است که دارای گستردگی و همبستگی شده. چرا که بهره گیری از منابعی مثل فلزات مختلف و سنگ و  چوب و شیشه و حتی گل و سرامیک باعث معروفیت بی نظیر این کشور در سطح جهانی است. که برطرف کننده نیازهای مذهبی و مالی آنها نیز هست.

عجایب هند

معبد طلایی پنجاب در کشور هند یکی از مقدس‌ترین مکان‌های مذهبی است که فضای بسیار خاصی دارد. این معبد به شکل خاصی طراحی شده است و پوشش آن از طلا است.

مجسمه بزرگ گوماتارایا از دیگر دیدنی‌های بسیار خاص در کشور هند محسوب می‌شود که به شکل عجیبی طراحی شده است. این مجسمه به شکلی طراحی شده است که شاید در ابتدا با دیدن آن متوجه نشوید که طراحی با چه هدفی صورت گرفته است. طول این مجسمه ۲۱ متر است و دارای ظریف کاری‌های بسیار عجیبی است.

تاج محل یکی از محل‌های بسیار عالی در کشور هند و نماد عشق است. این محله دارای یک فضای بسیار مقدس است به طوری که در لیست عجایب هفتگانه کشور هند قرار دارد. این محل در میراث یونسکو نیز ثبت شده است.

پرستشگاه خورشید کونارک از دیگر بخش‌های دیدنی کشور هند است. معماری این قلعه بسیار عجیب و در بخش‌های مختلف نیز مجسمه‌های زیبایی دیده می‌شود. این قلعه دارای چرخ‌ها و دیواره‌های خاصی بوده و ستون‌های حکاکی شده در این معماری نیز به شکل دقیقی دیده می‌شود.

مجموعه یادمان‌های کاجوراهو از دیگر بخش‌های بسیار مهم و دیدنی در کشور هند محسوب می‌شود. این مجموعه شامل معبدهای هندویی و جن‌گرایی است و در این فضا نیز با ۸۵ معبد روبرو هستید که هر یک دارای معماری‌های خاصی هستند. در نظر داشته باشید که در این مجموعه جزئیات و پیچیدگی‌های زیادی دیده می‌شود که هر یک جذابیت مربوط به خود را دارد.

خلاصه تاریخ هند

تاریخ کشور هند بسیار پیچیده است. تاریخ کشور هند با گورکانیان هند توانست به پیشرفت برسد. این افراد در لیست امپراتوری‌های مغول دیده می‌شود به طوری که خود را تیموری نیز می‌نامیدند. این گروه از سال ۱۵۲۶‌ الی ۱۸۵۷ میلادی در بخش بزرگ شبه قاره هند فرمانروایی داشتند. پس از این گروه نوادگان آن‌ها بر سرکار آمدند که سبب شد فرهنگ ایرانی در کشور هند گسترش یابد. زبان رسمی در دربار گورکانیان هند فارسی بوده و البته فرهنگ فارسی در آن زمان رشد خوبی داشت. در نظر داشته باشید که سرزمین‌های تصرف شده بارها مورد ارزیابی قرار گرفت و تغییرات زیادی را شامل شد.

خلاصه ای از جغرافیای هند

بیش از ۹۲ درصد از آب‌های کشور هند برای مصارف آبرسانی استفاده می‌شود. این کشور دارای رودخانه‌های بسیار طویلی است. به طور کلی کشور هند ششمین تولید کننده ماهی در دنیا و دومین تولید کننده ماهی در بخش بومی محسوب می‌شود.

هند دارای زیست‌بوم‌های جانوری متنوعی است و همین‌طور منطقه محافظت شده‌ای به اندازه ۱۴۱۲ کیلومتر دارد. در این منطقه ۳۰۰ شیر آسیایی دیده می‌شود. هند زیستگاه پستانداران بزرگی از قبیل فیل آسیایی و همینطور کرگدن است. در این کشور بیش از ۲۰۰۰ گونه پرنده و سه نوع تمساح وجود دارد.

منابع اصلی مواد معدنی در این کشور زغال سنگ است. همینطور آهن، منگنز و میکا از دیگر منابع اصلی در کشور هند محسوب می‌شود. این کشور دارای فضای عالی در زمینه گازهای طبیعی است. ذخایر نفتی که در ساحل بمبئی وجود دارد بیش از ۲۵ درصد از نیازهای داخل این کشور را برطرف سازد.

مشاهیر هند

مشاهیر کشور هندوستان عبارتند از:

سیف علی خان یکی از بازیگران بسیار مشهور دنیای بالیوود محسوب می‌شود. این شخصیت در کشور هند رتبه بسیار بالایی دارد.

گوویندا از دیگر هنرپیشه‌های مهم در کشور هند محسوب می‌شود او بازیگران کمدی است

آکشی کومار نیز از دسته بازیگران محبوب در کشور هند محسوب می‌شود که مردم  دنیا فیلم‌های آن را دنبال می‌کنند.

کشورها و مناطق وابسته هند

انگلیس و آمریکا سال‌ها بخش‌های مختلفی از شرق هند را تحت استعمار قرار دادند، این کشور به طور کلی به دلیل وسیع بودن در طول تاریخ تحت اشغال کشورهای مختلفی بوده است. انگلیسی‌ها به عنوان بازرگانان وارد کشور هند شدند و این کشور در سال ۱۷۹۹ به دست انگلیسی‌ها در وضعیت سقوط قرار گرفت.

حمل و نقل هند

سیستم راه آهن هند بسیار توسعه یافته و به منزله ابزار اصلی این کشور برای حمل و نقل از نقاط دوردست داخلی کشور هند است. در سال 2004، سیستم راه آهن هند شامل 63،230 کیلومتر (39329 مایل)، از خطوط راه آهن زغال سنگی و باریک و16،693 کیلومتر (10383 مایل) آن برقی شده است. تقریبا تمام خطوط راه آهن هند دولتی هستند، و بزرگترین شرکت های عمومی کشور است. همچنین این بزرگترین سیستم راه آهن در آسیا و چهارمین سیستم در جهان است. در اکتبر سال 1984، برای اولین بار مترو هند در کلکته بیش از 3 کیلومتر (1.9 مایل) راه اندازی شد.

شبکه جاده ملی و ایالتی در سال 2002 شامل حدود 3،319،644 کیلومتر (2064818 مایل)بوده است، که 1517077 کیلومتر (942712 مایل) آسفالت شده است. در سال 2003، 10،694،000 وسایل نقلیه موتوری، از جمله 6،669،000 ماشین و وسایل نقلیه 4025000 کمتر تجاری وجود دارد.

از سال 2004، هند با 5200 کیلومتر (3234 مایل) در رودخانه های اصلی و 485 کیلومتر (302 مایل) در کانال های فرعی، کشتی های خود را در اب انداخته است .در مورد 14500 کیلومتر (9019 مایل) از آبراه داخلی برای نقل و انتقال داخلی استفاده میشود. مهمترین کانال ها؛ گنگ، براهماپوترا، گوداواری ها و رودخانه ها کریشنا و کانال دشت ساحلی کرالا، چنای، آندرا پرادش، و اوریسا است.

تور گوآ، تور بمبیی گوآ، آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور گوآ، تور ارزان گوا، مجری مستقیم تور گوآ، تور هند، تور دهلی ، آگرا ، گوآ را با ما تجربه کنید.

قوانین عمومی در هند

  • یکی از قوانین در کشور هند عدم استفاده از گوشت گاو است و یکی از دلایل این است که گوشت گاو از دسته گوشت‌های مقدس محسوب می‌شود.
  • سینمای کشور هند بسیار ارزشمند است و هر نوع تمسخر مشکل‌ساز خواهد بود.
  • مردسالاری در خانواده‌های مختلف در کشور هند یک امر بسیار طبیعی است.
  • در این کشور پسرهای جوان ، برادر کوچک صدا زده می‌شوند.
  • در این کشور برای غذا خوردن با گرفتن یک چیز از هر دو دست استفاده می‌شود.
  • شما در مقابل بزرگسالان در کشور هند اجازه سیگار کشیدن نخواهید داشت و یک بی‌ادبی بزرگ محسوب می‌شود.
  • مردم این کشور به موسیقی بسیار اهمیت می‌دهند.
  • در این کشور برای کادو دادن از رنگ‌های آبی و قرمز و سبز باید استفاده شود.

 

مشخصات کشور

قاره: آسیا
پایتخت: دهلی
زبان رسمی: هندی
جمعیت: ۱٫۳۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰نفر
واحد پول: روپیه
قیمت ویزا: ۱۵۰ دلار