ویتنام

درباره کشور

ویتنام 

کشوری واقع در جنوب شرقی آسیا است.  با جمعیتی حدود 97 میلیون نفر ویتنام 15 امین کشور پرجمعیت دنیاست. مهمترین همسایگان این کشور چین، تایلند، فیلیپین و لائوس و پایتخت و مهمترین شهر این کشور هانوی است.

 ویتنام در طول سال های گذشته جنگ های بسیاری را تجربه کرده و برای مدتی مستعمره کشورهای مختلف بوده است. این کشور در گذشته بخشی از چین بوده  و در سال ۱۸۸۷ میلادی مستعمره فرانسه شد . ویتنام در جنگ جهانی دوم و جنگ با آمریکا دچار تاثیرات زیادی شد.

اغلب ویرانی هایی که در این کشور به جا مانده حاصل جنگ با آمریکا است.  اگر علاقه مند به داشتن اطلاعات درباره کشور ویتنام هستید تا پایان مطلب همراه ما باشید.

 

کشور ویتنام

ویتنام در سمت شرقی شبه جزیره هند واقع شده است. طبیعتی منحصر به فرد را در این کشور مشاهده خواهید کرد چرا که ویتنام باریکه ای است که از کنار دلتای رود مکونگ در جنوب و تا مرز چین ادامه دارد. سواحل ویتنام بسیار معروف و دیدنی هستند و وسعت آن 3444 کیلومتر است.

تقسیمات ویتنام به سه بخش تقسیم شده است. منطقه شمالی، مرکزی و مرتفع و دلتای رودمکونگ! دو رودخانه اصلی در این کشور رود سرخ و رود مکونگ است. رود مکونگ با 4 هزار کیلومتر طول بزرگترین رود جنوب شرقی آسیا و هفتمین رود آسیا است. در مناطقی که این رود از آنها عبور میکند طبیعت زیبایی را شاهد هستید.

به طور کلی زندگی آرام و بی دغدغه ای را تجربه خواهید کرد. به دلیل وجود مناطق ساحلی زیاد و عبور رود از مناطقی از این کشور مناطق چشمگیر و زیبایی را شاهد خواهید بود.

بیشتر عکس هایی که از ویتنام دیده اید اغلب تصاویر مربوط به جنگ و سربازهای جنگی بوده است. اما این فقط تصور شما از این کشور است. اگر بیشتر با این کشور آشنا شوید خواهید دانست که این کشور چیزی فراتر از انتظارات شماست.

جاذبه های گردشگری ویتنام

چشم ‌اندازهای طبیعی و بکر در ویتنام این کشور را به یکی از مقاصد پرطرفدار و کم نظیر نه تنها در آسیا بلکه در تمام دنیا تبدیل کرده است، به علاوه غذاهای منحصر به فرد  و قلعه ‌ها و معابد قدیمی، فرهنگ و آداب و رسوم متفاوت و خاص در ویتنام موجب محبوبیت و جذابیت ویتنام در میان گردشگران شده است.

آب و هوای ویتنام 

ویتنام در قسمت شرقی شبه جزیره اندونزی قرار دارد و بیشتر مناطق این کشور ناهموار و سرشار از جنگل ‌های متراکم است. جنگل ‌های حاره ‌ای ویتنام گونه ‌های جانوری و گیاهی متنوعی را در بر دارد.

رودخانه‌ های خروشان، غارهای عمیق، صخره‌ هایی با ساختارهای عجیب و آبشارهای متعدد باعث سرسبزی مناطق مختلف در این کشور شده است.

در بخش‌ های جنوبی ویتنام آب و هوای گرم و استوایی را شاهد خواهید بود. در شمال کشور باران‌ های موسمی زیادی می بارد. ارتفاعات متنوع در کشور ویتنام باعث ایجاد شرایط آب وهوایی متنوع در این کشور شده است. به طور کلی در بخش‌ های شمالی با تابستان ‌هایی گرم و زمستان‌ هایی سرد مواجه هستید. در قسمت شمالی اختلاف دما در تابستان و زمستان اختلاف دما کمتر است.

مذهب و زبان مردم ویتنام

مذهب خاص و واحدی در ویتنام وجود ندارد اما اکثر مردم بودیسم هستند. مردم در ین کشور به زبان ویتنامی صحبت می کنند که مختص خودشان است. زبان ویتنامی بعد از چینی دومین زبان مهم در این منطقه است. اکثر مردم ویتنام کشور آمریکا را برای مهاجرت انتخاب می کنند که این تعداد حدودا 3 میلیون نفر است.

 

اقتصاد ویتنام

از سال ۲۰۱۱ تا به امروز اقتصاد ویتنام رشد سریعی داشته به طوری که تولید ناخالص داخلی در این کشور در سال ۲۰۱۸ بیش از ۷ درصد رشد کرده است.

میزان رشد اقتصادی در ویتنام بعد از چین بهترین در آسیا بوده است. مسیر رشد اقتصادی در ویتنام به شکل صحیح و درستی پیش رفته و نتایج فوق العاده ای را در بر داشته است. برای سفر به ویتنام از تورهای آسیا در قصران گشت استفاده نمایید.

بیشترین محصولات صادراتی ویتنام پوشاک، کفش و نفت خام است. همچنین محصولات دریایی نیز تولید خوبی دارد به طوری که یکی از اقلام صادراتی این کشور محصولات آبی و دریایی است. ویتنام در زمینه بهداشت و درمان نیز دارای رتبه و جایگاهی است. صنعت توریست و گردشگری در سالهای اخیر برای ویتنام بسیار درآمد زا بوده و دولت بسترهای مناسبی را  برای جذب گردشگران فراهم کرده است.

برای سفر به این کشور باید ویزای ویتنام دریافت کنید. صدور ویزای ویتنام حدودا 20 روز زمان میبرد. با داشتن ویزای توریستی ویتنام 3 ماه می توانید در این کشور حضور داشته باشید.

مشخصات کشور

قاره: آسیا
زبان رسمی: ویتنامی

فایل‌های ضمیمه

قیمت ویزا: ۱۳۰ دلار

اطلاعات ویزا

مدارک لازم برای اخذ ویزای ویتنام:

 • ۲ قطعه عکس زمینه سفید ۴×۶.
 • اصل پاسپورت فعلی و قبلی.
 • کپی از تمام صفحات ویزا، مهرهای ورود و خروج به صورت جداگانه.
 • کپی و اصل شناسنامه و کارت ملی.
 • مدرک کار روی سربرگ دارالترجمه رسمی قفط با مهر مترجم – نیازی ب تایید دادگستری و امور خارجه نیست.
 • گواهی تمکن مالی به زبان لاتین با مهر بانک (حداقل موجودی برای هر نفر ۴۵٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان).
 • مدت زمان لازم برای اخذ ویزا توریستی ویتنام (عادی) ۳ هفته (۱۳۰ دلار) و اخذ ویزا توریستی ویتنام (فوری) ۲ هفته (۱۵۰ دلار).
 • اخذ ویزا توریستی ویتنام (عادی) ۳ هفته (۱۳۰ دلار) و اخذ ویزا توریستی ویتنام (فوری) ۲ هفته (۱۵۰ دلار) زمان می برد.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای توریستی ویتنام:

برای ارائه مدارک خود نیازی به ترجمه کردن آنها ندارید و این اولویت را سفارت کشور ویتنام برای شما فراهم کرده است.

 • اصل پاسپورت با دارا بودن حداقل ۶ ماه اعتبار.
 • عکس ۳*۴ با زمینه رنگی، از روبرو و بدون روتوش.
 • فرم تکمیل شده درخواست اخذ ویزا که می بایست به صورت دقیق،صحیح و خوانا پر شود.پرینت گردش حساب سه ماهه آخر سال.
 • مدارک شغلی.
 • کپی و اصل کارت ملی و شناسنامه.
 • بلیط رفت و برگشت به ویتنام.
 • رزرواسیون هتل در ویتنام.
 • گواهی تمکن مالی به میزان حداقل اعلامی سفارت ویتنام با تایید و مهر بانک مربوطه.
 • پرداخت تمامی هزینه های مربوط به اخذ ویزا.