ویزای هند

 

ویزای هند یکی از ارزان ترین ویزاهای توریستی جهان است. از آنجا که هند جاذبه های بی شمار گردشگری در زمینه آثار تاریخی و طبیعت گردی را دارد بسیاری از مسافرها را به خود جذب کرده است. ویزا یا روادید برگه اجازه ورود به کشور است که برای وارد شدن به خاک یک سرزمین مسافرها لازم دارند. در اینجا انواع ویزاهای هند از جمله توریستی، بیزنیسی و کاری، تحصیلی، پزشکی و فعالیت های هنری را به شما معرفی می کند. هم چنین در این مقاله به شرایط ویزای هندوستان، مدارک اخذ ویزای هندوستان، هزینه در خواست ویزا و مدت زمان اعتبار ویزای هند می پردازد.

انواع ویزای هند :

الف :ویزای توریستی هند (Tourist Visa):

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای توریستی هندوستان عبارتند از:

1- اصل پاسپورت

2- فرم های پر شده مخصوص ویزای توریستی

3- 2 قطعه عکس (فقط 5*5 جدید)

4- کپی تمامی صفحات  شناسنامه

5-امضاء مسافر در پاسپورت الزامی میباشد.

صدور این ویزا بطور معمول ده روز کاری طول می کشد.

نکته : مدت اعتبار ورود ویزا هندوستان 3ماه از تاریخ صدور می باشد که مسافرین محترم می توانند 29روز از این 3ماه اقامت را استفاده نمایند یعنی 2ماه فرصت برای ورود به هند از تاریخ صدور ویزا دارند که می توانند اقامت نمایند که در غیر این صورت ویزا غیر قابل استفاده می باشد.برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان فصل پاییزی سفر تماس بگیرین .

 

ب: ویزای تجاری هند (Business Visa):

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تجاری عبارتند از: 1- اصل پاسپورت با اعتبار بیش از شش ماه 2- فرم های پر شده مخصوص ویزای تجاری 3- شش قطعه عکس 4- دعوت نامه از سازمان یا شرکت هندی 5- معرفی نامه از سازمان یا شرکت ایرانی 6- اصل و کپی بلیط رفت و برگشت تایید شده صدور این ویزا بطور معمول ده روز طول می کشد.

 

ج:ویزای دانشجویی هند (Student Visa):

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای دانشجویی عبارتند از: 1- اصل پاسپورت با اعتبار بیش از شش ماه 2- اصل و کپی پذیرش (admission) از یکی از دانشگاه ها و یا مراکز آموزش عالی معتبر هندوستان 3- اصل ترجمه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات با تایید سفارت هندوستان 4- ترجمه تعهد نامه مالی محضری از یکی از بستگان درجه یک 5- فرم های پر شده مخصوص ویزای دانشجویی 6- شش قطعه عکس 7- ارائه گواهی صورت حساب بانکی (حساب بانکی) در هند برای متقاضیانی که برای بار دوم به بعد اخذ ویزای دانشجویی می نماید.

افرادی که برای بار اول جهت اخذ ویزای دانشجویی اقدام می نمایند نیازی به ارائه این گواهی ندارند اما می بایست تعهدی مبنی بر افتتاح حساب بانکی در هندوستان به سفارت بسپارند.

معمولاً این ویزا دارای اعتبار یکساله می باشند و برای مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و کالج های زبان صادر میشود. صدور این ویزا بطور معمول ده روز طول می کشد.

 

د: ویزای تحقیقاتی هند (Research Visa):

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحقیقاتی عبارتند از: 1- اصل پاسپورت با اعتبار بیش از شش ماه 2- اصل و کپی پذیرش مقدماتی از یکی از دانشگاه ها و یا مراکز آموزش عالی معتبر هندوستان 3- اصلAffiliation letter (نامه وابستگی به دانشگاه) و هفت سری کپی از آن 4- هفت سری فرم پر شده ویزای تحقیقاتی 5- شرح پروژه پایان نامه با جزئیات کامل 6- برنامه سفر 7- دوازده قطعه عکس معمولاً این ویزا دارای اعتبار سه ساله می باشند

.صدور این ویزا بطور معمول یک ماه طول می کشد.

 

ه: ویزای کنفرانس هند (Conference Visa):

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای کنفرانس عبارتند از: 1- اصل پاسپورت با اعتبار بیش از شش ماه 2- فرم های پر شده مخصوص ویزای کنفرانس 3-دعوت نامه از دانشگاه یا سازمان هندی 4- معرفی نامه از محل کار در ایران صدور این ویزا بطور معمول هفت روز طول می کشد.

 

تعطیلات رسمی سفارت هندوستان عبارتند از:

1- روز جمهوری هند ( 26 ژانویه) 2- پیروزی انقلاب اسلامی ( 22 بهمن) 3- عاشورا و تاسوعا 4- ماهاشیواراتی ( 8 مارس) 5- عید نوروز ( 21 مارس) 6- تولد حضرت محمد(ص) 7- بوداپورنیما ( 23 می) 8- مارتیرزدی (5 ژوئن) 9- روز استقلال هند ( 15 آگوست) 10- تولد ماهاتما گاندی ( 2 اکتبر) 11- ماها آشتامی ( 11 اکتبر) 12- دوسرا ( 12 اکتبر) 13- شهادت حضرت علی(ع) 14- دیوالی ( 1 نوامبر) 15- عید فطر 16- تولد گوروناناک ( 15 نوامبر) 17- کریسمس ( 25 دسامبر) به غیر از تعطیلات فوق سفارت ممکن است بنا به دلایلی خاص روزهای دیگر هم با اطلاع قبلی تعطیل باشد.