ویزای چین

باتوجه به اینکه شرایط  ویزای چین  تغییر میکند برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید. 02188447629

 

ویزا چین

ویزا چین به شما اجازۀ ورود و خروج به خاک کشور چین را می‌دهد اگر شما قصد سفر  به کشور چین، زندگی در کشور چین، تحصیل در کشور چین، کار در کشور چین یامهاجرت  به کشور چین را دارید، باید ویزای چین را دریافت کنید. در واقع برای ورود به کشور چین  باید ویزای این کشور را بگیرید اما هدف شما از سفر به چین مشخص میکند که چه نوع ویزایی باید بگیرید. شما با اخذ ویزای تجاری چین میتوانید بدون محدودیت به همه شهرهای چین سفر کنید اما چنانچه از ویزای توریستی گروهی استفاده کنید محدودیت خواهید داشت.

با توجه به شرایط کنونی ویزای چین پیشنهاد ما به شما ویزای تجاری چین میباشد.

ویزای تجاری چین ویزای نوع M میباشد. این نوع ویزا سه ماه اعتبار دارد و با توجه به نظر سفارت چین و دعوتنامه تجاری که ارایه میدهید بین 15 تا 60 روز اقامت میتواند داشته باشد.

چنانچه قصد بازدید از کارخانه ها وانجام مذاکرات با  شرکت های چینی  یا شرکت در نمایشگاه های گوانجو یا نمایشگاه های شانگهای را دارید این نوع ویزا مناسب شماست .

 

هزینه ویزای چین چقدر است؟

هزینه ویزای چین با توجه به نوع ویزا و مدارکی که ارایه میدهید متفاوت است برای اطلاع از هزینه انواع ویزا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ویزای تجاری 

ویزای تجاری  با اخذ دعوتنامه تجاری 

ویزای تجاری فوری 

اخذ دعوتنامه تضمینی تجاری 

ویزای توریستی 

ویزای توریستی گروهی 

 

ویزای تجاری چین :

 چه مدارکی برای ویزای تجاری چین نیاز دارم؟

 1. اصل گذرنامه با شش ماه اعتبار
  اصل گذرنامه دارای بیش از شش ماه اعتبار از تاریخ شروع سفر باشد. دقت کنید حتما دو صفحه خالی متوالی در گذرنامه وجود داشته باشد.
 2. دعوتنامه از شرکت تجاری در چین 
  دعوتنامه‌ ها به دو صورت صادر میشود : دعوتنامه بارکددار به نام (TE) که همان دعوتنامه‌های دولتی است نوع دیگر  دعوتنامه هایی که بر اساس لایسنس شرکت یا همان جواز کسب شرکت صادر می‌شود. هر دو این دعوتنامه‌ها باید از سوی شرکت دعوت کننده خطاب به سفارت چین  صادر گردد.
 3. عکس 6*4 سانتی‌متر (2 قطعه)
  عکس  جدید ، رنگی ، تمام رخ و از روبرو با پس زمینه سفید گرفته شده و سر و شانه‌ها بطور کامل در تصویر مشخص باشند، هرگونه کلاه یا سرپوش مورد تائید نیست (اگر شال یا روسری بدلایل مذهبی به سر داشته باشید مشکلی ایجاد نخواهد کرد.)
 4. تکمیل فرم مشخصات فردی  (توسط متقاضی)
  این فرم به طور کامل توسط مسافر تکمیل خواهد شد.
 5. تمکن مالی بالای 8000 دلار 
  ارائه تمکن مالی برای افرادی که با دعوتنامه دولتی اقدام میکنند الزامی نیست.

 

 

ویزای توریستی چین:

 چه مدارکی برای ویزای چین (ویزای توریستی چین) نیاز دارم؟

ویزای توریستی برای کسانی است که با هدف گردشگری وارد چین می‌شوند. بنابراین این نوع ویزا به مسافر اجازه‌ کار یا اقامت بیشتر از مدت زمان اعتبار ویزا نمی‌دهد. ویزای توریستی چین از طریق سفارت جمهوری خلق چین در تهران به صورت گروه‌های 5 نفره صادر می‌شود. 

 

مطابق آخرین بروز رسانی از امروز 26 شهریور 1402، فرایند انگشت نگاری/چهره نگاری (Biometric) از ویزای گروهی چین حذف گردید و مسافرینی که از این پس متقاضی سفر به چین با این نوع ویزا هستند، نیازی به حضور در سفارت ندارند و آژانس امکان اخذ ویزا بدون حضور مسافرین برای این نوع ویزا را دارد.

 

برای گرفتن ویزای توریستی چین لازم است مدارک زیر را آماده کنید:

 1. اصل گذرنامه با شش ماه اعتبار
  گذرنامه باید دارای بیش از شش ماه اعتبار از تاریخ شروع سفر باشد. دقت کنید حتما دو صفحه خالی متوالی در گذرنامه وجود داشته باشد.
 2. عکس 6*4 سانتی‌متر (2 قطعه)
  عکس  جدید، رنگی و تمام رخ باشد و از روبرو با پس زمینه سفید گرفته شده و سر و شانه‌ها بطور کامل در تصویر مشخص باشند، هرگونه کلاه یا سرپوش مورد تائید نیست (اگر شال یا روسری بدلایل مذهبی به سر داشته باشید مشکلی ایجاد نخواهد کرد.)
 3. گواهی تمکن مالی بیش از 5000 دلار
  گواهی تمکن مالی برای هر نفر حداقل 5000 دلار می باشد و باید به زبان انگلیسی از بانک دریافت شود، توجه داشته باید که مبلغ درج شده در این گواهی باید به دلار مشخص شده باشد.
 4. تکمیل فرم مشخصات فردی  (توسط متقاضی)
  این فرم به طور کامل توسط مسافر تکمیل خواهد شد.
 5. دعوتنامه توریستی 
  این دعوتنامه توسط آژانس برای مسافر تهیه می‌شود و جزو مدارک تحویل سفارت داده خواهد شد.

برای اطلاع از هزینه اخذ ویزای چین با کارشناسان مجرب آژانس فصل پاییزی سفر تماس بگیرید.

وقت فوری سفارت چین :

برای گرفتن اولین وقت سفارت چین با کارشناسان فصل پاییزی سفر تماس بگیرید 

گاهی اوقات مخصوصا در زمان برگزاری نمایشگاه های چین  مسافران برای گرفتن وقت سفارت چین به مشکل برخورد میکنند. شرکت فصل پاییزی سفر به شما در گرفتن وقت عادی و فوری سفارت چین به شما بهترین خدمات را ارایه میدهد برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید. مسافرینی که درخواست وقت فوری سفارت چین  دارند ما در بازه زمانی یک تا سه روز کاری به آنها وقت سفارت میدهیم که در کمترین زمان ممکن موفق به اخذ ویزا شوند.

 

 

 

 

 

باتوجه به اینکه شرایط ویزای چین تغییر میکند برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

 

 

سفارت چین در ایران

سفارت این کشور در نشانی تهران، اقدسیه، موحد دانش، روبروی آتش‌نشانی واقع شده است. برای پیگیری یا مراجعه به این سفارت‌خانه می‌توانید از روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه بین ساعت 8:00 تا 14:00 و ۱۴:۳۰ تا ۱۶:۳۰ به این مرکز بروید.البته قبل از مراجعه به سفارت چین شما باید اقدام به گرفتن وقت سفارت چین کنید .

 

 

 

انواع مختلف ویزای چین

ویزای C: ویزای خدمه چین

این ویزا مخصوص خدمه و کارکنان شرکت‌های هواپیمایی، راه آهن، قطار و کشتی کشور چین است. برای دریافت این ویزا باید مدارک تائید شده و معتبر توسط خطوط هوایی خارجی، شرکت‌های حمل و نقل و یا دعوت‌نامه صادر شده توسط سازمان‌های مربوطه در چین داشته باشید. مدت اقامت معمول برای این ویزا 7 تا 10 روز است. اگر به اقامت بیش از 10 روز نیاز دارید، باید به طور خاص در فرم درخواست ویزا ذکر کنید که توسط کنسولگری تائید شود.

ویزای D: ویزای اقامت دائم چین

 

ویزای F: ویزای بازدید‌کننده چین (بازدید از فعالیت‌های دانشگاهی، فرهنگی، علمی و غیر تجاری)

این ویزا برای کسانی که برای سخنرانی، مبادلات علمی، فناوری و فرهنگی، تورهای مطالعاتی و … به کشور چین دعوت شده‌اند، صادر می‌شود. برای دریافت این ویزا باید دعوت‌نامه‌ای که توسط سازمان‌ها یا شهروندان چین صادر شده است، داشته باشید. به‌طور معمول مدت اقامت ویزای F چین 30 روز است. به این معنی که از تاریخ ورود می‌توانید حداکثر 30 روز اقامت داشته باشید. در صورت نیاز به مدت طولانی‌تر، آن را به وضوح در فرم درخواست خود اضافه کنید. سفارت ممکن است مدت اقامت را با توجه به نیاز شما تمدید کند.

ویزای G: ویزای ترانزیت چین

این ویزا برای خارجی‌هایی که برای ترانزیت به کشوری دیگر، از کشور چین عبور می‌کنند، صادر می‌شود. برای دریافت این ویزا باید بلیط معتبر ترانزیت وابسته به قطار، هواپیما یا کشتی بین‌المللی از طریق چین داشته باشید. اعتبار این ویزا سه ماه است و حداکثر مدت مجاز اقامت 7 الی 10 روز است.

ویزای J1: ویزای روزنامه‌نگاری چین (برای روزنامه‌نگاران خارجی مقیم در چین)

این ویزا برای روزنامه‌نگارانی که برای فعالیت کاری طولانی‌مدت به کشور چین می‌آیند، صادر می‌شود. برای دریافت این ویزا باید اعلان‌های صادرشده توسط بخش اطلاعات وزارت خارجه چین و نامه‌های رسمی از کارفرمای متقاضی داشته باشید. اعتبار این ویزا تا 30 روز بعد از ورود فرد به کشور چین است و در این مدت باید نسبت به دریافت اقامت موقت که تا پنج سال امکان‌پذیر است، اقدام کنید.

ویزای J2: ویزای روزنامه‌نگاری چین (روزنامه‌نگاران خارجی که برای پوشش خبری موقت از چین بازدید می‌کنند)

این ویزا برای روزنامه‌نگارانی که جهت فعالیت کاری کوتاه‌مدت‌ به کشور چین می‌آیند، صادر می‌شود. برای دریافت این ویزا باید اعلان‌های صادرشده توسط بخش اطلاعات وزارت خارجه چین یا سایر مقامات چینی و نامه‌های رسمی از کارفرمای متقاضی به همراه داشته باشید. دارنده این ویزا، باید حداکثر 90 الی 180 روز از تاریخ صدور وارد چین شود، در غیر این صورت ویزا منقضی شده و باطل است.

ویزای L: ویزای توریستی چین

ویزای توریستی چین برای افراد خارجی که قصد بازدید از کشور چین را دارند، صادر می‌شود. برای دریافت این ویزا باید بلیت رفت‌ و آمد سفر به چین و برگه‌ رزرو هتل را ارائه دهید. در صورتی‌که دعوت‌نامه دارید، باید برگه دعوت‌نامه و کپی پاسپورت، کپی گواهی شناسایی و اجازه اقامت دعوت‌کننده را داشته باشید. در بیشتر مواقع مدت اقامت افراد با ویزای L حدود 30 روز است.

ویزای M: ویزای تجاری بازرگانی چین

این ویزا برای افراد خارجی که قصد تجارت و بیزینس در کشور چین را دارند، صادر می‌شود. برای دریافت این ویزا باید دعوت‌نامه از شخصی که در چین اقامت دارد داشته باشید. به طور معمول اعتبار این ویزا حدود سه ماه است در حالی که مدت مجاز اقامت 30 روز است و با توجه به موارد شخصی متقاضیان می‌تواند طولانی‌تر باشد.

ویزای Q1: ویزای پیوست خانواده چین

این ویزا برای افرادی است که اقوام درجه یک آن‌ها در چین زندگی می‌کنند و آن‌ها برای دید و بازدید از آن‌ها باید به چین سفر کنند و بیش از 180 روز در چین اقامت دارند. برای دریافت این ویزا باید نامه دعوت‌نامه از اقوام خود در چین را همراه یک نسخه از کپی شناسنامه شخصی و مجوز اقامت دائم چین اقوام و اصل و کپی مدارک خویشاوندی همراه، ارائه بدهید. 30 روز بعد از ورود به کشور چین باید نسبت به دریافت اقامت موقت اقدام کنید. اعتبار اقامت موقت می‌تواند بین یک تا سه سال متغیر باشد.

ویزای Q2: ویزای بازدید خانواده چین

این ویزا برای کسانی است که خانوادۀ درجه یک آن‌ها در چین اقامت دارند و افراد برای بازدید از آن‌ها به چین سفر می‌کنند و کمتر از 180 روز در چین اقامت دارند. برای دریافت این ویزا باید نامه دعوت‌نامه از اقوام خود در چین را به همراه یک نسخه از کپی شناسنامه شخصی و مجوز اقامت دائم چین اقوام و اصل و کپی مدارک خویشاوندی را همراه داشته باشید. اعتبار این ویزا 30 الی 180 روز است و دارندگان ویزا تا مدت مذکور در ویزا می‌توانند در چین بمانند.

ویزای R: ویزای استعدادهای حرفه‌ای چین

این ویزا برای افراد با استعدادهای درخشان و پرسنل حرفه‌ای و با مهارت که کشور چین در حرفه‌ای خاص به این افراد نیازمند است، صادر می‌شود. برای دریافت کردن این ویزا باید نامه تأیید استعدادهای خارجی سطح بالا از دفتر امور کارشناسان خارجی سطح استان چین را بگیرید. معمولاً آن‌ها می‌توانند با اعتبار پنج یا ده سال یک ویزای استعدادی چند بار ورود دریافت کنند و همسر و فرزندان خردسال آن‌ها می‌توانند ویزای نسبی را که در اکثر موارد به نوع S2 اشاره دارد، با اعتبار یکسان دریافت کنند. مدت زمان هر اقامت می تواند تا 180 روز ادامه داشته باشد.

ویزای S1 چین

این ویزا برای اعضای خانواده اتباع خارجی که در چین کار و یا تحصیل می‌کنند، (در صورتی‌که اعضای خانواده قصد اقامت در کشور چین به مدت کمتراز ۱۸۰ روز را داشته باشند) صادر می‌شود. همچنین برای افرادی که به منظور کارهای شخصی (درمان پزشکی، شکایت، میراث، فرزند‌خواندگی) و اقامت کمتر از 180 روز به کشور چین سفر کنند، صادر می‌شود. برای دریافت این ویزا باید مدارک ذکر شده را داشته باشید: دعوت‌نامه از بستگان در چین، کپی گذرنامه شخصی خود، اجازه اقامت برای بیگانگان و اصل و کپی مدارک خویشاوندی.

ویزای S2 چین

این ویزا برای اعضای خانواده اتباع خارجی که در چین کار و یا تحصیل می‌کنند، صادر می‌شود (در صورتی‌که اعضای خانواده قصد اقامت در کشور چین به مدت بیشتر از 180 روز را داشته باشند). علاوه بر این برای افرادی که برای کارهای شخصی (درمان پزشکی، شکایت، میراث، فرزند‌خواندگی) و اقامت بیش از 180 روز به کشور چین سفر کنند، صادر می‌شود. برای دریافت این ویزا باید مدارک زیر را داشته باشید: نامه‌ دعوت از بستگان در چین، کپی گذرنامه شخصی خود، اجازه اقامت برای بیگانگان و اصل و کپی مدارک خویشاوندی. کسی که ویزای S2 چین را دریافت می‌کند، 30 روز بعد از ورود به کشور چین باید نسبت به اقامت موقت اقدام کند. اعتبار این ویزا بستگی به مدت اقامت موقت دارد.

ویزای X1: ویزای تحصیل در چین برای بیش‌ از ۱۸۰ روز

این ویزا برای دانشجویانی که برای طی کردن دورۀ تحصیلی و یا کلاس‌های بلندمدت به چین سفر می‌کنند، صادر می‌شود. برای دریافت این ویزا باید اصل و کپی اعلامیه پذیرش از چین را داشته باشید. اعتبار این ویزا 90 روز بعد از تاریخ صدور است. دانشجویان طی 90 روز بعد از ورود به کشور چین باید نسبت به دریافت اقامت موقت، اقدام کنند.

ویزای X2: ویزای تحصیل در چین برای کم‌تر از ۱۸۰ روز

این ویزا برای دانشجویانی که برای گذراندن دوره تحصیلی و یا کلاس‌های کوتاه مدت به چین سفر می‌کنند، صادر می‌شود. برای دریافت این ویزا باید اصل و کپی اعلامیه پذیرش از چین را داشته باشید. اعتبار این ویزا 90 روز بعد از تاریخ صدور است.

ویزای Z ویزای کاری چین

ویزای کار چین یا ویزای Z برای خارجیانی صادر می‌شود که برای یک پیشنهاد شغلی با حقوق یا به منظور اجرای برنامه‌های تفریحی تجاری در چین به این کشور می‌روند. اعتبار ویزای Z، 30 روز بعد از ورود است. در این مدت فرد باید با کارفرما قرارداد ببندد و برای دریافت اقامت چین اقدام کند. مدت اقامت بر اساس مدت اقامت موقت تعیین می‌شود.

اگر شما به دسته های زیر تعلق دارید، باید نسبت به دریافت ویزای Z اقدام کنید:

افرادی که برای پشتیبانی فنی، تحقیق و توسعه، مدیریت یا مشاوره و هرگونه فعالیت تجاری به کشور چین سفر می‌کنند و اقامت کم‌‌تر از 90 روز در چین دارند.
افرادی که برای تولید فیلم (شامل تبلیغات و مستند)، نمایش‌های مد (از جمله مدل ماشین ، تبلیغات هواپیما و غیره) به چین سفر می‌کنند.
افرادی که برای اجرای سرگرمی و نمایش به چین سفر می‌کنند.
مربیان و ورزشکارانی که برای کارآموزی یا دوره ورزشی به منظور استخدام در کشور چین به این کشور سفر می‌کنند.

اعتبار ویزاهای چین

اعتبار انواع ویزاهای چین معمولا بین 3 ماه، 6 ماه، 1 سال و گاهی حتی 10 سال متغیر است.  ویزا با اختیار دولت چین صادر می‌شود و بنابراین هیچ تضمینی برای صدور ویزا یا اعتبار، تعداد ورودی‌های مجاز یا مدت اقامت وجود ندارد.

 

دریافت فرم اپلیکیشن ویزای تجاری چین :