حضور گسترده شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه گردشگری اوترخت هلند

نمایشگاه سالیانه گردشگری اوترخت به نام Vacantiebeurs یکی از مناسبت‌های مهم گردشگری در هلند و حتی در اروپاست که در آن شرکت‌های مختلف جهانگردی از سراسر جهان با حضور در این نمایشگاه به معرفی خود و ظرفیت‌های جهانگردی کشورشان می‌پردازند. به گزارش ایسنا، نمایشگاه یاد شده در سال جاری در تاریخ 21 دی ماه 1395 […]

نمایشگاه سالیانه گردشگری اوترخت به نام Vacantiebeurs یکی از مناسبت‌های مهم گردشگری در هلند و حتی در اروپاست که در آن شرکت‌های مختلف جهانگردی از سراسر جهان با حضور در این نمایشگاه به معرفی خود و ظرفیت‌های جهانگردی کشورشان می‌پردازند.

به گزارش ایسنا، نمایشگاه یاد شده در سال جاری در تاریخ 21 دی ماه 1395 برابر با 10 ژانویه 2017 توسط شهردار اوترخت، مقامات مربوطه از وزارت امور خارجه و سایر نهادهای مربوطه هلند باحضور تعدادی از سفرا و دیپلمات‌های مقیم از جمله جناب آقای دکتر جهانگیری سفیر کشورمان در لاهه افتتاح گردید.

این نمایشگاه تا تاریخ 26 دی ماه برابر با 15 ژانویه ادامه داشت. تعداد زیادی از شرکت‌های گردشگری متعلق به کشورهای اروپایی، آسیایی، آفریقایی و آمریکایی در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند.

شرکت‌های ایرانی در سال جاری به صورتی متفاوت در این نمایشگاه حضور یافته اند و 13 شرکت خدمات جهانگردی از مناطق مختلف کشورمان تحت مدیریت مرکز تجاری- فرهنگی ایران و هلند، با ایجاد غرفه‌های متعدد در مکان 500 متری اختصاصی به جمهوری اسلامی ایران و نصب تابلوهای زیبا که هر کدام به نحوی معرف بخشی از جذابیت‌ها و غنای فرهنگی کشورمان است.

توزیع غذای ایرانی، چای ایرانی، سوغات ایرانی و … بوسیله  پذیرایی کنندگان با لباس‌های محلی و پخش موسیقی های مختلف ملی و محلی در غرفه های وابسته به جمهوری اسلامی ایران، جذابیت مضاعفی را برای بازدید کنندگان ایجاد کرده  است.

دفتر هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در هلند هم با استقرار در مکان اختصاصی به کشورمان در این نمایشگاه، نسبت به معرفی خدمات مسافرتی به جهانگردان اقدام کرد و علیرضا جهانگیری سفیر کشورمان در لاهه، هم با حضور در این  نمایشگاه، غرفه کشورمان را افتتاح کرد.

تعدادی از سفرای مقیم از جمله سفرای عراق، لبنان، سری لانکا، کانادا و … در مراسم افتتاحیه غرفه ایران حضور داشتند و سفیر کشورمان در لاهه در گفت‌وگو با نمایندگان شرکت‌های ایرانی حاضر در این نمایشگاه، باتأکید بر اهمیت صنعت توریسم و لزوم رونق بخشیدن به این صنعت با جذب جهانگردان مختلف بویژه از کشورهای اروپایی، بر این امر تأکید کرد که سایر جنبه‌ها و مسائل مرتبط با صنعت توریسم از جمله مسائل فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و حتی مذهبی  همواره باید مد نظر شرکت‌های جهانگردی قرار داشته باشد ؛ چراکه در اغلب موارد، رشد صنعت توریسم به رشد سرمایه‌گذاری، افزایش مراودات اقتصادی و سیاسی و گسترش مناسبات فرهنگی، اجتماعی و علمی کمک می‌کند.

شهردار اوترخت هم از غرفه ایران بازدید کرد.

منبع : خبرگزاری ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.