برزیل

درباره کشور

 کشور برزیل منطقه وسیعی بین آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس است. این کشور در شرقی ترین منطقه آمریکا بوده و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی است. برزیل با کشورهای اروگوئه، پاراگوئه، بولیوی ، پرو و گویان مرز مشترک دارد. این کشور دارای زمین های کشاورزی گسترده‌ای بوده و جنگل های استوایی فراوانی دارد؛ این کشور نهمین اقتصاد بزرگ در جهان از نظر قدرت خرید و یازدهمین قدرت اقتصادی جهان از نظر نرخ داد و ستد است که این قضیه نشان از قدرت بازار بی‌نظیر کشور برزیل دارد.کشور برزیل یکی از مهاجرپذیر ترین کشور ها است. فضای ورزش در برزیل بسیار گسترده است و ورزش های ساحلی در این کشور از نظر کیفیت، در وضعیت بالایی هستند. در این کشور مهمانی های خانوادگی زیادی دیده می‌شود. در سال جدید کشور برزیل قصد دارد شرکت های جدیدی را جذب کند؛ بورس اوراق بهادار در این کشور در وضعیت ادغام شده دیده می‌شود. جمهوری فدراتیو برزیل بزرگ‌ ترین و پر‌جمعیت‌ترین کشور آمریکای جنوبی است. پایتخت آن برازیلیا و زبان رسمی آن پرتغالی است. برزیل که منطقه وسیعی را بین مرکز آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس در بر می‌گیرد، شرقی‌ترین کشور قاره آمریکاست و با کشورهای اروگوئه، آرژانتین، پاراگوئه، بولیوی، پرو، کلمبیا، ونزوئلا، گویان، سورینام و گویان فرانسه هم‌مرز است. در حقیقت، برزیل به جز اکوادور و شیلی با تمامی دیگر کشورهای آمریکای جنوبی مرز مشترک دارد.

ساحل های برزیل

اگر عاشق ساحل های پر شر و شور و هیجان انگیز هستید باید عرض کنیم که زیباترین ساحل جهان و دلبازترین جزایر گرمسیری در کشور برزیل انتظارتان را می کشد. طول این ساحل ها به 5000 مایل می رسد و انواع زیبایی های خاص در این کشور خود را نشان خواهند داد. انواع ساحل ها را می توانید در برزیل مشاهده کنید، سواحل شلوغی که در شهرهای بزرگ آن یافت می شود و ساحل شهرهای خلوتی که برای یک صحبت دو نفره یا یک آرامش و سکوت همراه با موج های دریا بسیار مناسب است. البته زیبایی های برزیل تنها در ساحل های زیبای آن ختم نمی شود بلکه بزرگترین جنگل طبیعی جهان یعنی آمازون که نامی پرآوازه در دنیا دارد در این کشور قرار دارد.


واحد پول برزیل چیست؟ رئال یا دلار ؟

واحد پول کشور برزیل رئال می باشد و در تمامی نقاط شهرهای شاخص برزیل مراکزی جهت تبدیل ارز به رئال وجود دارند که آماده خدمت رسانی به توریست ها هستند، اما با این حال شما می توانید همراه خودتان دلار هم داشته باشید چون این ارز مورد قبول مراکز فروشگاهی و خدماتی و ... در برزیل خواهد بود؛ در کل پیشنهاد می کنیم مقداری از پولتان را به رئال چنج کرده تا برای خرج های ضروری مثل تاکسی و ... دچار مشکل نشوید. ضمنا توصیه ما این است که هرگز مقدار زیادی پول نقد همراه خودتان حمل نکنید.

موقعیت و جمعیت کشور برزیل 

کشور برزیل محدوده ‌ای وسیع از سواحل شرقی آمریکای جنوبی را اشغال کرده ‌است، همچنین شامل مناطق بسیاری از مرکز این قاره نیز می‌ گردد و با کشورهای اروگوئه در جنوب و آرژانتین و پاراگوئه در جنوب غربی همچنین با بولیوی و پرو در غرب و با کلمبیا در شمال شرقی همسایه‌ می باشد و با ونزوئلا و سورینام و گویان و در آنطرف آب با گویان فرانسه نیز در شمال مرز مشترکی دارد ، همچنین این کشور از شمال به نیمکره جنوبی کشیده شده ‌است و جمعیت کشور برزیل براساس آمار سال 2005 میلادی از سازمان ملل متحد  182.8 میلیون برآورد شده است.

مذهب و زبان کشور برزیل 

74 درصد از مردم برزیل کاتولیک هستند ، برزیل دارای بیشترین شمار کاتولیک ‌ها در بین کشورهای جهان را دارد و شمار پیروان مذهب پروتستان در حال افزایش نیز می باشد و این شمار در سال 1388 خورشیدی به 4/15 درصد می ‌رسید اما 4/7 درصد از جمعیت برزیل خود را منکر وجود خدا ، کافر یا بی‌ دین می ‌دانند؛ 8/1 درصد طرفداران دیگر مذاهب می باشند و برخی از این مذاهب عبارت ‌اند از کلیسای عیسی مسیح قدیسان آخر الزمان (900.000 نفر) ، شاهدان یهوه (600.000 نفر) ،  بوداگرایی (215.000 نفر) ، یهودیت 230.000 نفر، و اسلام 27.000 نفر و 0/3 درصد از مذاهب سنتی آفریقا همچون کاندومبله ، ماکومبا و اومباندا می باشد؛ جمعیت ساکن کشور برزیل هستند که در قاره آمریکای جنوبی زندگی می کنند ، برزیلی ‌ها عمدتا پرتغالی زبان هستند و به گویش برزیلی این زبان تکلم می ‌کنند.

فرهنگ و آداب و رسوم مردم برزیل 

موسیقی برزیل مانند مردمانش دارای تنوع زیادی است ، مشهورترین نوع موسیقی برزیل سامبا می باشد که در دهه 1950 و 1960 نوعی موسیقی به نام بوسانوا در ساحل‌ های ریو دو ژانیرو شکل گرفت؛ فرهنگ برزیل به عنوان کشوری چند نژاده ، تاثیرات دیگری را نیز گرفته است ، سرخ ‌پوستان برزیل بر زبان و آشپزی این کشور تاثیر بسزایی گذاشته است و آفریقایی ها نیز که به عنوان برده به این کشور وارد شده بودند نیز بیشتر بر موسیقی ، رقص ، آشپزی و زبان برزیل تاثیراتی گذاشته اند؛مهاجران ایتالیایی ، آلمانی و مهاجرانی از دیگر کشورهای اروپایی نیز در تعدادی بسیار به برزیل سفر کرده اند و تأثیر آنان بیشتر در جنوب شرقی و جنوب برزیل به وضوح دیده می شود؛ ضمنا در این کشور که همیشه زیر سلطه سفید پوستان بوده ، تعیین سهم سرخ پوستان و سیاه پوستان در فرهنگ امروز آن بسیار مشکل و مهم است . سهم آنان در این فرهنگ با توجه به تاریخ هر منطقه و ساختار موجود در روابط اقتصادی ، سیاسی ، فرهنگی کلی تفاوت می کند. به همین دلیل تاثیری که سرخ پوستان در ناحیه آمازون گذاشتند ، به مراتب از سایر نواحی بیشتر و نفوذ فرهنگی سیاهان در سراسر ساحل ، بویژه در ایالت های ریودوژانیرو ، بامبیا ، میناس ژرایس ، نیرومند و فعال تر می باشد؛ ضمنا در سفر به برزیل نباید فراموش کرد که سرخ پوستان و سیاهان ، همواره بعنوان بردگان و رعیت های محروم از حقوق انسانی در حیات برزیل سهیم بودند ولی به رغم همه این بی‌عدالتی ‌های که در حقشان شده است شجاعت کافی برای پیکار و مقاومت داشته ‌اند؛ همچنین از جمله رسوم و معتقدات که از سرخ پوستان و آفریقا‌یی ها به ارث مانده است و در میان طبقات متوسط زنان برزیلی متداول شده است عادت پوشیدن لباس قرمز رنگ در میان آنهاست ، بخصوص " در نواحی شمال شرق و آمازون " این بیشتر هم می باشد . این حسن انتخاب در نواحی سبز و خرم و یا در مناطق خشک و ریگزار زمینه گیرا و مهیجی فراهم نموده است و جذابیت خاصی به زنانشان می ‌بخشد .سیاهان برزیلی و آمریکایی به موسیقی علاقه بسیار زیادی دارند و موسیقی جاز موید این امر می باشد ، ضمنا سیاهان آمریکایی بیشتر به نغمه و آواز می‌ پردازند در حالی که سیاهان برزیلی بیشتر متوجه رقص ، پایکوبی و حرکات بدنی هستند.

آب و هوای برزیل

برزیل دارای آب و هوای گوناگونی است هرچند کلیت آب و هوایی این کشور به گرمسیری نزدیک می باشد اما با این حال هرچه به شمال برویم رطوبت و گرما بیشتر و در جنوب هوا متعدل تر خواهد بود. دسامبر تا مارس که جزو فصل تابستان در برزیل محسوب می شود، معمولا بهترین زمان برای سفر به این کشور زیباست و توریست ها بیشتر انتخابشان این ماه ها از سال خواهد بود اما ذکر این نکته نیز مهم است که در ماه هایی که اشاره کردیم اغلب میزان بارندگی در اکثر شهرهای برزیل بالا بوده به طوریکه حتی از فصل زمستان هم شاهد بارش باران بیشتری می باشیم. اگر ترجیح می دهید از شلوغی های ساحل ، گرانی و تراکم بالای جمعیت دور باشید پیشنهاد ما این است تا در سپتامبر تا اکتبر به برزیل سفر کنید، همچنین گفتنی است شهرهای برازیلیا و بلوهوریزونته نسبت به دیگر شهرها از آب و هوای معتدل تری برخوردارند و شهرهای ریودوژانیرو و سالوادور به دلیل نزدیکی با ساحل دریا گرمای بیشتری را تجربه می کنند اما همین موضوع یکی از لذت های بازدید از این شهرهای گرمسیری با بادهایی که روحتان را نوازش می کند ، خواهد بود؛ دیگر شهرهای برزیل مانند سائوپائولو در زمستان آب و هوای نسبتا سردی را دارا می باشند.

مهمترین شهر های کشور برزیل

از مهمترین و مشهورترین شهرهای کشور برزیل می توان به شهرهای زیر اشاره کرد:

  • شهر سائوپائولو: این شهر با داشتن 12 میلیون نفر جمعیت یکی از پرجمعیت ترین شهر های این کشور بوده و به عنوان اصلی ترین شهرهای صنعتی در آمریکای جنوبی شناخته شده است. شما می توانید در این شهر فرهنگی از ملیت های مختلف را مشاهده کنید.
  • شهر ریودوژانیرو: این شهر با داشتن 450 سال قدمت خود دومین شهر بزرگ کشور برزیل می باشد که در سواحل اقیانوس اطلس واقع شده است و یکی از دیدنی ترین و گردشگرپذیرترین شهر های کشور برزیل می باشد.
  • شهر برازیلیا: در سال 1960 به شکل رسمی پایتخت این کشور شناخته شد و از مهمترین شهرهای سیاسی در آمریکای جنوبی به شمار می رود.
  • شهر ریویکی دیگر از شهرهای دیدینی در کشور برزیل ریو است. جاذبه های گردشگری و طبیعی بسیاری در این شهر وجود است که از مهمترین آنها می توان به کوه کله قندی اشاره کرد. همچنین مجسمه مسیح، پارک ملی تیژوکا و موزه تاریخ ملی نیز در این شهر واقع شده است.

جاذبه های گردشگری برزیل

برزیل کشوری پهناور با فرهنگ ها و نژادهای مختلف و تاریخچه ای کهن می باشد ، بنابراین این کشور زیبا می تواند مقصدی خاطره انگیز برای شما و آشنایانتان باشد چرا که با انبوهی از جاذبه های گردشگری گوناگون به تمامی سلیقه های گردشگران بین المللی احترام می گذارد.

مجسمه ی مسیح نجات دهنده Christ the Redeemer

به بازدید یکی از بزرگترین مجسمه های جهان بروید ، مجسمه ی مسیح با آغوشی باز تمام بشر را برای تماشایش دعوت می کند؛ این مجسمه بر فراز کوه بلند کورکورادو در شهر ریودوژانیرو قرار گرفته است بنابراین شما توریست های عزیز می توانید علاوه بر اینکه برای بازدید از مسیح به این منطقه ی گردشگری بروید، با یک تیر دو نشان بزنید و از فضای سرسبز و فوق العاده ی این کوهستان و همچنین پارک جنگلی تیجوکا بازدید کرده و لحظات هیجان انگیزی را همراه دوستانتان تجربه کنید. گفتنی است برای رسیدن به این جاذبه ی دیدنی می توانید از قطار ، اتوبوس و تاکسی در هرکجای شهر که هستید استفاده کنید.تماشای این مجسمه ی تحسین برانگیز بدون شک جزو اولویت های هر گردشگری که به برزیل و شهر ریودوژانیرو سفر می کند خواهد بود، پس شما هم آب دستتان است زمین بگذارید و در اولین فرصت بعد از ورودتان به ریو از مجسمه ی مسیح و فضای بسیار زیبای اطرافش بازدید کنید و لذت ببرید. همچنین می توانیم بگوییم مسیرهای متفاوتی برای فتح این مجسمه وجود دارد که راحت ترین این مسیرها که اکثر گردشگران انتخاب می کنند پیاده روی و بالارفتن از پله های متنهی به مجسمه می باشد اما با این حال بعضی از کوهنوردان مسیر سخت تر بالا رفتن از کوه را انتخاب می کنند که البته فقط مخصوص کوهنوردان حرفه ای است، همینطور بعضی از گردشگران با پرداخت هزینه ی گزاف سوار بر هلیکوپتر شده و چرخی هیجان انگیز را بالای مجسمه ی مسیح تجربه می کنند. در انتها پیشنهاد می کنیم برای بازدید از این جاذبه ی زیبا و مشهور از روش معمول و پیاده روی استفاده کنید چراکه لذت تماشای این بنای تاریخی به انتظاری است که برای دیدنش خواهیم کشید.

کوه کَله قندی Sugar Loaf Mountains

عاشق طبیعت هستید؟ پس دست بجنبانید و حتما از این کوه بسیار زیبا در شهر ریو که به علت شباهت به کله قند به این نام معروف شده است بازدید کنید ، همینطور اگر به کوهنوردی علاقه مندید پس حتما باید این کوه باشکوه را فتح کنید ، پیشنهاد می کنیم اگر می خواهید با پای پیاده به فراز این کوه برسید صبح زود را برای اینکار انتخاب کنید تا رطوبت و گرما اذیتتان نکند اما اگر اینکار سختتان است می توانید مسیر کوتاهی را پیاده روی کرده و بعد تله کابین های آنجا را سوار شوید و از مناظر چشم نواز ریودوژانیرو و طبیعت بکر اطرافش نهایت لذت را ببرید و از بالا به این شهر رویایی چشم بدوزید. گفتنی است آخر هفته ها این منطقه بسیار شلوغ می باشد پس پیشنهاد می کنیم زمان مناسبی را برای بازدید از اینجا برنامه ریزی کنید. اگر جزو علاقه مندان به سری فیلم های جیمز باند هستید یک خبر خوب برایتان داریم و آنهم این است که سکانس هایی از فیلم زیبای Moonraker در همین تله کابین ها فیلمبرداری شده است؛ پس حتما بازدید از این کوه قله قندی را فراموش نکنید

ساحل ایپانما Ipanema Beach

قدم زدن در ساحل یکی از لذت بخش ترین تجربه هاست مخصوصا اگر همراه شریک زندگیتان باشید و چه جایی بهتر از ساحل ایپنما در جنوب شهر ریو که گرمای تابستان را به خنکی لذت بخش تبدیل می کند و حس و حالی وصف نشدنی را در وجودتان بارور خواهد کرد؛ اگر دوست دارید از شلوغی دور باشید پیشنهاد می کنیم اوایل صبح به این ساحل زیبا و مشهور بیایید و همچنین در رستوران ها و کافه های فوق العاده ی آنجا در کنار عزیزانتان غذایی نوش جان کرده و به تماشای منظره ی زیبای ساحل ، دریا و شن های براق بنشینید. آخر هفته در این ساحل محل دورهمی توریست ها و حتی خود برزیلی هاست، از همه سنین و قشری از جامعه اینجا حضور دارند و به صورت گروهی مشغول فوتبال ساحلی ، والیبال ، تنیس ، آب تنی ، موج سواری و ورزش های آبی هستند، از ساحل معروف ایپانما بازدید کرده و آخر هفته ی خاطره انگیزی را برای خودتان بسازید. همچنین در امتداد این ساحل بزرگ می توانید از ساحل های خلوت تر و با جاذبه های سنگی و طبیعتی بکر مثل ساحل لبنون و جوتینگ و همینطور ساحل کوپاکابانا که ساحلی با شور و هیجان فراوان درکنار قلعه های تاریخی و رستوران هایی با غذاهای وسوسه کننده است، نیز دیدن نمایید و شک نکنید این ساحل ها تمام لذت و آرامشی که از سفرتان می خواهید را به شما هدیه می دهند.

محله ی سانتا ترزا Santa Teresa

از ساحل های ریودوژانیرو فاصله می گیریم و به قلب شهر می رویم ، محله ای قدیمی و دوست داشتنی با فرهنگ و هنر مثال زدنی به نام سانتا ترزا و با ساختمان هایی استعماری و خیابان های سنگ فرش شده که در دامنه ی تپه های ریو واقع شده است ؛ قطارهای تراموایی که از وسط شهر عبور می کنند و تجربه ای از قطارهای قدیمی را برایتان القا می کنند، همچنین پیاده رو های چشم نواز که شما را عاشق پیاده روی خواهد کرد؛ معطل نکنید ، حتما به محله ی سانتا ترازا در شهر ریودوژانیرو سری بزنید و در کنار عزیزان زندگیتان جدا از پیاده روی و گشت زنی در شهر از گالری های هنری ، رستوران ها و کافه های قدیمی و پراحساس آنجا هم لذت ببرید و سفری کوتاه و خاطره انگیز را تجربه کنید. محله ی سانتا تزارا مهد هنرمندان ، موسیقی دانان ، نقاشان و مجسمه سازان است و همین امر باعث شده تا یکی از زیباترین پله های جهان در این شهر طراحی شده باشد، پله های فوق العاده تحسین برانگیز سلارون که نامش را از روی اسم سازنده اش جرج سلارون انتخاب کرده اند جزو جاذبه هایی است که هر گردشگری بازدید از آنجا را پیشنهاد می کند، این هنرمند برزیلی فراخوانی به همه ی هنرمندان جهان ارسال کرده و از همه ی آنها درخواست می کند تا نشانی از فرهنگ کشورشان را برایش بفرستند تا پله های ریو را رنگ آمیزی و تزیین کند، پس اگر به این محل سر زدید حتما دنبال سمبل ایران بگردید و آنرا پیدا کنید. پله های زیبای سلارون محلی عالی برای عکاسی های خلاقانه شما و دوستان یا خانواده تان خواهد بود.

کلیسای جامع برازیلیا

به متفاوت ترین و مدرن ترین کلیسای جامع جهان که در شهر برازیلیا واقع می باشد قدم بگذارید ، این بنا با معماری تحسین برانگیز و مدرن خود که شبیه دست هایی رو به آسمان هست، سالانه به غیر از افراد بومی شهر ، توریست های بسیاری را به خود جذب می کند و این کلیسا در طول روز از همه ی بازدیدکنندگانش خوش آمد گویی می کند؛ اگر از نمای بیرونی لذت کافی را بردید، به داخل این کلیسای زیبا هم رفته و از فضای معنوی و پر از انرژی مثبت آن احساس سرخوشی کنید ، مجسمه های دیدنی با طراحی های فوق العاده و معماری چشم نواز دیواره ها و زیبایی این بنا، فرا تر از آن است که بخواهیم توصیفش کنیم.

دریاچه پارانویا و پل جوسیلینو کوبیتشیک برازیلیا

دریاچه ی مصنوعی و زیبای شهر برازیلیا این فرصت را به شما گردشگران عزیز می دهد تا علاوه بر تماشای منظره ای دیدنی و ساخت دست بشر ، از اماکن تفریحی دورتادور این دریاچه مانند ورزش های آبی ، قایق سواری ، بادبادک بازی کودکان در کنار خانواده ها ، ورزش های توپی ، پیاده روی و ... لذت ببرید ، همچنین می توانید از کافه ها و رستوران های جذاب این منطقه هم نهایت استفاده را ببرید و در کنار عزیزانتان غذایی خوشمزه نوش جان کرده و دقایقی را به استراحت بپردازید؛ همچنین در قسمت هایی از این دریاچه می توانید حیواناتی مثل تمساح های کوچک ، لاکپشت ، انواع ماهی ها و... را ببینید که قابل توجه خواهند بود. حیف است تا اینجا بیایید اما از پل بسیار زیبای جوسیلینو کوبیتشیک با معماری فوق العاده جذاب آن دیدن نکنید، این پل از فراز دریاچه ی مصنوعی پارانویا عبور می کند و شما می توانید همراه عزیزانتان از روی این پل جذاب منظره ای خیره کننده از دریاچه ی پارانویا و مناظر حیرت انگیز شهر برازیلیا را شکار کنید، اینجا به راحتی قدم بزنید و بابت کمبود کافه و رستوران ها و مراکز تفریحی نگرانی نداشته باشید. گفتنی است این پل بخش جنوبی شهر برازیلیا را به مرکز شهر پیوند می دهد.

آبشارهای ایتیکوئیرا برازیلیا Itiquira Falls

آبشارهای خیره کننده ی ایتیکوئیرا در بلندترین منطقه ی شهر برازیلیا قرار گرفته اند و شکوه و عظمتشان بی همتاست، اینجا یک منطقه ی بکر و فوق العاده جذاب برای طبیعت دوستان و حتی دیگر توریست هاست ، گردشی خاطره انگیز و دلپذیر را اینجا داشته باشید و از منظره ی چشم نواز آبشارهایی که گویی پیانو می نوازند نهایت لذت را در کنار دوستان و خانواده ببرید. برای رسیدن به بالای آبشار حدودا نیاز به دو ساعت زمان دارید که البته خالی از لطف نیست، همچنین در اطراف این منطقه رستوران هایی با انواع غذاهای دریایی و ... آماده پذیرایی از شما عاشقان طبیعت می باشند.

آبشار ایگوآسو

کشور برزیل آبشارهای بسیاری دارد که اکثرا در مرز بین برزیل و آرژانتین واقع هستند و همگی آنها طبیعتا ارزش بازدید و تماشا را خواهند داشت ، یکی دیگر از این آبشارها که بسیار زیبا و دیدنی است ، آبشار ایگوآسو بوده که چهار برابر آبشار نیاگارا عرض بیشتر و البته چشم اندازی به مراتب زیبا تری را ارائه می دهد. بنابراین شما باید شکوه و عظمت طبیعت را در دل پارک ملی ایگوآسو و میان این آبشارهای رویایی جست و جو و پیدا کنید؛ بدون شک تماشای این آبشارها هرگز از ذهنتان پاک نخواهد شد و لذتی را تجربه می کنید که مثل آن را هرگز نخواهید داشت.

پارک زیست محیطی پامپولا بلوهوریزونته

عاشق پیاده روی در فضاهای سرسبز با آب و هوایی بکر هستید؟ دوست دارید همراه دوستان و یا خانواده تان یک پیک نیک خاطره انگیز را تجربه کنید؟ پس بدون شک باید از پارک زیست محیطی پامپولا واقع در شهر زیبا و مدرن بلوهوریزونته دیدن نمایید، این پارک در واقع برای حفظ محیط زیست این شهر احداث شده و به مرور زمان به مکانی برای تفریح و سرگرمی مانند پیاده روی ، دوچرخه سواری ، ورزش های توپی ، شهربازی ، غذاخوری و ... تبدیل شده است. در قلب این پارک همچنین بنای یادبودی قرار دارد که در سال 2009 به بهانه ی صدمین سالگرد مهاجرت ژاپنی ها به کشور برزیل احداث شده است ؛ لذا بازدید از این پارک بسیار زیبا و گذراندن اوقات فراغت همراه عزیزانتان قطعا خاطرات خیلی خوبی را برایتان به ارمغان می آورد.

سوغاتی های محبوب برزیل

برزیل به کشور قهوه معروف است ، پس اولین چیزی که به ذهنمان می رسد تا به عنوان سوغاتی از برزیل به عزیزانمان هدیه دهیم قهوه های معطر و معروف آنجا می باشد ، اما برزیل فقط به قهوه هایش ختم نمی شود زیرا اینجا کشوری پر از صنایع دستی ، شیرینی های خوشمزه ، لباس های خاص برزیلی و سازهای موسیقی می باشد.

در برزیل چی بخوریم ؟

سفر به برزیل پر از تجربه های غنی و لذت بخش است و این کشور همانطور که گفتیم فرهنگ ها و نشانه های متنوع و متفاوتی دارد و این موضوع در تار و پود این کشور پهناور نقش بسته است، بنابراین فرهنگ اصیل برزیلی در کنار دیگر فرهنگ ها و نژادها مانند پرتغالی و ... دست به دست هم داده تا علاوه بر مولفه های دیگر، غذاها و خوراکی های خاص و جالب توجهی در برزیل وجود داشته باشد که بدون شک امتحان کردن آنها خالی از لطف نخواهد بود؛

فیجوآدا Feijoada

هر کشوری را با یک غذا می شناسند ، فیجوآدا هم غذای ملی و البته بین المللی کشور برزیل است که ریشه ای پرتغالی دارد و در برزیل از محبوبیت بالایی میان عموم مردم و توریست ها برخوردار می باشد ، این غذای خوشمزه از لوبیای سیاه ، گوشت ، سیب زمینی ، آرد و مخلفات تازه تهیه شده و معمولا با نان تست ، کلم پیچ و برنج صرف می شود ؛ این غذا یک وعده ی غذایی سنگین است و به همین علت برزیلی ها اغلب آن را همراه نان سبک و در کنارش برش های پرتقال نوش جان می کنند تا به هضم غذا کمک کند. این غذای لذیذ در گذشته خوراکی برای بردگان بوده و امروزه در اکثر رستوران های برزیلی مخصوصا رستوران های شهر ریو به راحتی در منوی روزانه پیدا خواهد شد و شما می توانید همراه عزیزانتان این غذای درجه یک برزیلی را سفارش دهید و نوش جان کنید.

موککا Moqueca

یک سوپ لذیذ می تواند غذایی سبک یا میان وعده ای مناسب برای شما در برزیل باشد ، این غذای خوشمزه از انواع ماهی ها ، میگو ، سبزیجات تازه ، فلفل ، نارگیل ، روغن نخل و طعم دهنده های محشری مانند پیاز ، سیر و گشنیز تهیه می شود که مزه ی این سوپ را فوق العاده لذیذتر خواهد کرد ، البته این نوع سوپ در جنوب برزیل به شکلی سالم تر و استفاده ی بیشتر از خوراک های دریایی مثل میگو و خرچنگ و همچنین روغن زیتون تهیه خواهد شد ؛ درکل پیشنهاد می کنیم در برزیل حتما از موککا امتحان کنید و کیفش را ببرید.

کوکشین ها Coxinhas

از غذاهای خوشمزه ی خیابانی در برزیل نباید غافل شویم ، کوکشین ها یکی از خوراکی های فوق العاده جذاب است که از خامه یا پنیر خامه ای  و مرغ به شکل گلوله های توپی سرخ شده همراه با پودر سوخاری تهیه می شوند و با خوردن آنها قطعا مزه ای لذیذ و فراموش نشدنی را تجربه خواهید کرد. کوکشین ها در رستوران ها و همچنین غذاخوری های خیابانی به آسانی پیدا می شوند و شک نکنید شما به این خوراکی جذاب وابسته خواهید شد.

پاستل ها Pastels

پاستل ها در واقع پیراشکی هایی هستند که با موادی مانند پنیر ، مرغ ، میگو یا ماهی ، گوشت ، سبزیجات تازه و ادویه های مخصوص پر شده و سرخ می شوند و با یک نوشیدنی از ساقه ی نیشکر صرف خواهند شد ، این غذای خوشمزه را معمولا صبح ها سرو می کنند اما در هر زمان از روز که بخواهید می توانید پاستل ها را در رستوران ها و غذاخوری های سرتاسر شهرهای برزیل سفارش دهید و نوش جان بفرمایید.

فاروفا

این غذای خاص برزیلی از برنج سرخ شده ، تخم مرغ ، سوسیس ، ذرت و سبزیجات تازه تهیه می شود و یک غذای سنگین و البته خوشمزه محسوب خواهد شد ؛ به همین علت پیشنهاد می کنیم این غذا را به عنوان صبحانه یا ناهار نوش جان کنید و لذت ببرید ؛ فاروفا یک غذای برزیلی خاص و لذیذ است و امتحان کردنش خالی از لطف نخواهد بود.

 

 

مشخصات کشور

قاره: آمریکا
پایتخت: برزیلیا
زبان رسمی: پرتغالی
جمعیت: ۲۱۲۷۳۲۰۰۰
واحد پول: رئال