فوز دو ایگواسو

Foz do Iguaçu

درباره شهر

ایگواسو غربی‌ترین شهر در ایالت پارانای برزیل است که در ارتفاع 165 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. این شهر باوجود جمعیت 266 هزارنفری‌اش، شهری با 80 ملیت مختلف بوده که در بین توریستی‌ترین شهرهای برزیل  است. جالب است بدانید بیشتر گردشگران پس از شهر ریو، ایگواسو را برای سفر در برزیل انتخاب کرده‌اند. آب‌وهوای ایگواسو در تابستان گرم و مرطوب و در زمستان نسبتاً سرد است، البته این شهر در اکثر روزهای سال آفتابی است. این شهر مقصدی مناسب برای گذراندن تعطیلات است، 

در بین سال های 2006 تا 2008 شهر فوز دو ایگواسو دومین مقصد پرطرفدار گردشگری بعد از شهر ریو دو ژانیرو بوده است و این امر باعث شده تا این شهر دارای بیش از 100 هتل و استراحت گاه باشد.
اکثر ساکنان این شهر مسیحیان کاتولیک هستند اما اقلیت زیادی از مسلمانان و بودایی ها نیز در فوز دو ایگواسو زندگی می کنند.
اکثر جمعیت مسلمان این شهر از کشور لبنان هستند.در شهر فوز دو ایگواسو یک مسجد بسیار بزرگ نیز وجود دارد. جشنی به نام Fenartec نیز همه ساله برای گرامیداشت تنوع فرهنگی این شهر برگزار می شود.

آبشار ایگواسو (Iguazu Falls):

آبشار ایگواسو (یا ایگوازو) که از 275 آبشار مجزا تشکیل شده است ، یکی از بزرگترین و شناخته شده ترین آبشارهای جهان است . این آبشار که به تازگی به عنوان یکی از عجایب هفت گانه دنیا انتخاب شده است ، در مرز میان کشور آرژانتین و برزیل واقع شده است. تقریبا 80 درصد این آبشار در داخل پارک ملی ایگواسو قرار گرفته است و به همین دلیل است که گردشگران با بازدید از این پارک علاوه بر این آبشار ، می توانند از جاذبه های دیگر درون این پارک نیز دیدن کنند. بی شک این آبشار ، مهم ترین و زیباترین جاذبه ی طبیعی این منطقه است و گردشگران معمولا چند روزی را در این مکان سپری می کنند تا از نقاط مختلف و به طور کامل ، زیبایی این منطقه را کشف کنند.مثلا گاهی در پایین آبشار در یک قایق و گاهی در بالای آبشار از داخل یک هلی کوپتر به تماشای زیبایی این آبشار می نشینند.قدرت اعجاب آور این آبشارهای خروشان از سه کشور آرژانتین ، برزیل و پاراگوئه قابل مشاهده است و به راستی از خیره کننده ترین مناظری است که در تمام عمر خود خواهید دید. کسانیکه این آبشار را از نزدیک دیده اند ، بر این باورند که تصاویر به تنهایی قادر به توصیف وسعت ، قدرت و زیبایی این شاهکار طبیعت نیستند. تجربه ی شنیدن صدای ریزش دو میلیون لیتر آب در هر ثانیه چیزی است که فقط باید از نزدیک حس شود. در توصیف وسعت این آبشارها گفته اند که آبشار نیاگارا که یکی از بزرگترین آبشارهای دنیاست در برابر این آبشار مانند یک فواره به نظر می رسد.

 

مشخصات شهر

کشور: برزیل