مونیخ

Munich

درباره شهر

سبک زندگی در مونیخ در اولویت است. ممکن است به آسمان آبی روشن یا زیبایی شهر باشد، اما یک چیز مسلم است: مردم مونیخ همیشه دوست دارند بهترین جنبه خود را نشان دهند، چه در باغ آبجو باشند، چه در یکی از خیابان های خرید منحصر به فرد. یا در ورزشگاه بایرن مونیخ

مونیخ، یا مونیخ ("خانه راهبان")، منشأ خود را به صومعه بندیکتین در Tegernsee، که احتمالا در سال 750 پس از میلاد تاسیس شده است، ردیابی می کند. در سال 1157، هنری شیر، دوک باواریا، به راهبان این حق را اعطا کرد که بازاری را در جایی که جاده سالزبورگ به رودخانه ایزار می رسید، تأسیس کنند. سال بعد پلی بر روی ایثار ساخته شد و بازار مستحکم شد.
شهر قدیمی که در اطراف چهارراه باستانی بازار در مارین پلاتز جمع شده است، به طور فزاینده ای به یک مرکز تجاری تبدیل شده و بسیاری از ویژگی های باستانی خود را از دست داده است. در میان ساختمان‌های قدیمی که هنوز پابرجا هستند، سه دروازه از هفت دروازه شهر - کارلز، سندلینگر و ایزار وجود دارد که همگی متعلق به قرن چهاردهم هستند. دیگر ساختمان‌های قرون وسطایی شامل کلیسای جامع مونیخ، Frauenkirche (کلیسای بانوی ما؛ ساخته شده در سال‌های 1468-1468)، که برج‌های عظیم پوشیده از گنبد آن نشانه‌های برجسته‌ای هستند. و تالار شهر قدیمی (1470–80) در میدان مارین پلاتز. در نزدیکی این کلیسا Peterskirche (1169)، قدیمی ترین کلیسای مونیخ است که در جنگ جهانی دوم به طور کامل ویران شد اما پس از آن به شکل اصلی خود بازسازی شد. زرادخانه سابق شهر در Jakobsplatz اکنون موزه شهرداری است.

سومین ویتلزباخ که اثر خود را در جامعه به جا گذاشت، لویی یکم، پادشاه باواریا از سال 1825 تا 1848 بود. لوئیس مونیخ مدرن را طراحی و خلق کرد، و معمارانش ظاهر مشخص شهر را در ساختمان‌های عمومی طراحی کردند. قرن نوزدهم بزرگترین دوره رشد و توسعه مونیخ بود. پروتستان ها برای اولین بار شهروند شهری شدند که تا آن زمان یک شهر کاملاً کاتولیک رومی بود. جمعیت 100000 نفری شهر در سال 1854 تا سال 1900 به 500000 نفر افزایش یافت. اهمیت فرهنگی مونیخ در اروپا زمانی افزایش یافت که لویی دوم با حمایت خود از آهنگساز ریچارد واگنر، شهرت خود را به عنوان شهر موسیقی و صحنه احیا کرد.

 


 در سال 1255 مونیخ به خانه خانواده ویتلزباخ تبدیل شد که در سال 1180 به دوک نشین باواریا رسید. در اوایل قرن چهاردهم، اولین امپراتور روم مقدس از سلسله ویتلزباخ، لویی چهارم (لوئیس باواریایی)، شهر را به اندازه ای گسترش داد که تا پایان قرن هجدهم باقی مانده بود. در زمان ماکسیمیلیان اول (1651-1597) انتخاب کننده باواریا، یک حاکم قدرتمند و مؤثر، مونیخ از نظر ثروت و اندازه افزایش یافت و تا جنگ سی ساله رونق یافت. این شهر در سال 1632 توسط سوئدی ها به رهبری گوستاو دوم آدولف (گوستاووس آدولفوس) اشغال شد و در سال 1634 یک بیماری همه گیر طاعون منجر به مرگ حدود یک سوم جمعیت آن شد.

فرهنگ مردم در مونیخ

مردم مونیخ دوست ندارند که شهرشان فقط به عنوان یک شهر آبجو و Oktoberfest شناخته شود و در واقع پادشاهان باواریا در قرن نوزدهم مونیخ را به یک شهر هنر و علم و همچنین معماری کاملاً برجسته تبدیل کردند.
بسیاری از بهترین بناهای شهر به این دوره تعلق دارند و در نیمه نخست قرن نوزدهم در زمان سه پادشاه باواریایی ساخته شده اند. موقعیت برجسته مونیخ در میان دیگر شهرهای آلمان ممکن است کمی کمرنگ شود ، به دلیل اینکه برلین در دهه 1990 دوباره به پایتخت آلمان تبدیل شد ، اما هنوز هم یک شهر پر جنب و جوش و مهم فرهنگ است.
مونیخ و به ویژه حومه آن زمان شوابینگ و مکسوورشتات ، محل زندگی بسیاری از هنرمندان و نویسندگان شد. توماس مان برنده جایزه نوبل ، که او نیز در آنجا زندگی می کرد  در رمان خود Gladius Dei درباره این دوره با کنایه نوشت: "مونیخ درخشید".

 

شرایط آب و هوایی در مونیخ

مونیخ ، پایتخت ایالت باواریا ، واقع در جنوب شرقی آلمان ، 500 متر (1600 فوت) از سطح دریا فاصله دارد و دارای آب و هوا قاره ای است ، زمستان های سرد و تابستان های معتدل تا گرم دارد.
این شهر به دلیل موقعیتی بسیار دور از دریا و نزدیک آلپ ، در معرض امواج سرد قرار دارد ، بنابراین اغلب سردترین شهر در کل آلمان است.
دمای متوسط روزانه از 0 درجه سانتی گراد (32 درجه فارنهایت) در ژانویه تا 18.5 درجه سانتیگراد (65.5 درجه فارنهایت) در جولای می باشد. بارش در این شهر بسیار زیاد است و نزدیک به 1000 میلی متر (40 اینچ) در سال است. به دلیل رگبارهای بعد از ظهر ، بارانی ترین دوره از ماه مه تا آگوست است که میزان بارندگی از 100 میلی متر (4 اینچ) در ماه بیشتر است.
زمستان در مونیخ، از دسامبر تا فوریه ، سرد است: دما به طور متوسط چند درجه بالاتر از یخ زدگی (0 درجه سانتیگراد یا 32 درجه فارنهایت) در طول روز و چند درجه پایین در شب است. با این حال ، شرایط مختلف آب و هوایی می تواند رخ دهد. در دوره های ضد سیکلونیک ، هوا سرد است ، آسمان خاکستری است و ممکن است مه تشکیل شود ، و گاهی اوقات ، درجه حرارت حتی در طول روز نیز به زیر انجماد می رسد. مه در مناطق شمالی شهر بیشتر دیده می شود.
از طرف دیگر ، وقتی توده های هوای سرد از روسیه به این شهر می رسند ، دما برای مدت طولانی تر یا کوتاه تر ، حتی در طول روز ، به زیر انجماد می رسد. بارش برف در مونیخ مکرر است و اغلب به صورت برف سبک رخ می دهد ، اما گاهی اوقات می تواند فراوان باشد.
بهار ، از مارس تا می ، در ابتدا سرد است ، سپس به تدریج معتدل می شود ، با این حال ، هوای سرد می تواند برگردد ، و بارش های برف و یخبندان در اواخر ماه آوریل را در پی داشته باشد. بعضی از روزهای سرد ، با اوج دما در حدود 10 درجه سانتیگراد (50 درجه فارنهایت) و کمترین درجه یخ زدگی ، ممکن است در ماه مه ، به خصوص در نیمه اول ماه رخ دهد. در روزهای آفتابی ، در آوریل و مه ، درجه حرارت ممکن است در طول روز ملایم ، یا حتی گرم شود ، اما دامنه دمای روزانه اغلب قابل توجه است ، به طوری که شب ها می توانند کمی سرد باشند. به طور معمول ، در نیمه دوم ماه مه ، درجه حرارت برای همیشه قابل قبول می شود و می توان اولین روزهای گرم را با اوج دما در حدود 25 درجه سانتیگراد (77 درجه فارنهایت) یا حتی بالاتر از آن مشاهده کرد.
تابستان ، از ژوئن تا آگوست ، در طول روز بسیار گرم است ، گرچه شب ها می توانند با آسمان صاف و گاهی حتی کمی سرد باشند. اغتشاشات اقیانوس اطلس حتی در این فصل ممکن است از شهر عبور کند و روزهای خنک و بارانی را به ارمغان بیاورد. برخی از روزهای گرم و آفتابی نیز ممکن است وجود داشته باشد که دمای هوا به 32/28 درجه سانتیگراد (90/82 درجه فارنهایت) برسد.
پاییز در مونیخ، از سپتامبر تا نوامبر ، در ابتدا دلپذیر است ، یعنی در نیمه اول سپتامبر ، سپس به تدریج سرد ، کسل کننده و مرطوب می شود. اولین سرمازدگی های شبانه معمولاً در ماه نوامبر رخ می دهد ، اما گاهی اوقات نیز در ماه اکتبر اتفاق می افتد.
مونیخ در پاییز و زمستان آفتاب زیادی نمی گیرد ، در واقع ، خورشید به ندرت از نوامبر تا فوریه می درخشد. در اواخر بهار و تابستان کمی بهتر می شود ، زیرا از ماه مه تا آگوست به طور متوسط 7/8 ساعت در روز آفتاب وجود دارد.
به طور کلی بهترین زمان سفر به مونیخ از اواسط ماه مه تا اواسط سپتامبر انجام می شود زیرا معتدل ترین ماه است. جولای و آگوست گرم ترین ماه ها هستند.

16 مکان جالب و دیدنی در مونیخ

مونیخ شهری سرگرم کننده است که به جشنواره های فصلی و تقویم فرهنگی غنی شهرت دارد ، بنابراین در کنار بازدید از کلیساهای زیبا و موزه ها و کاخ های برجسته ، باید مدتی را صرف لذت بردن از زندگی با مردم محلی در یک جشنواره کنید. و البته همیشه دارای توریست است .البته که شما برای دیدن این جاذبه های توریستی نیاز به ویزای توریستی کشور المان دارید.

بنابراین در این قسمت قصد داریم یک لیست مفید از برترین جاذبه های گردشگری و کارهایی که باید در مونیخ انجام دهید را ارائه دهیم.

 

 1. مارین پلاتز

مارین پلاتزاز زمان تأسیس شهر ، میدان مرکزی مونیخ بوده است و تا سال 1807 این مکان جایی بوده که بازارها در آن برگزار می شد. و در میدان بزرگ این مکان ستونی بلند برای مریم مقدس ساخته شده است. مارین پلاتز که در بین مراکز خرید برای فروشگاه ها ، بوتیک ها و رستوران هایش محبوب است ، مرکز جشنواره ها و صحنه بازار بزرگ کریسمس نیز می باشد. هر روز ساعت 11 صبح ، و از ساعت 5 بعد از ظهر از مارس تا اکتبر ، همه به تماشای Glockenspiel در این میدان می نشینند و این موضوع یکی از محبوب ترین سنت های شهر است.به یاد داشته باشید که قدمت این بنا مربوط به اواخر قرن نوزدهم است که در سال 1892 تکمیل شد.

 

 1. پیاده روی یا دوچرخه سواری در Englischer Garten(باغ انگلیسی)

باغ انگلیسی مونیخ نه تنها بزرگترین پارک شهری در آلمان است که 910 هکتار مساحت دارد بلکه یکی از زیباترین پارک ها است. گروه هایی از درختان و گیاهان که به طور طبیعی مرتب شده اند ، چشم اندازهای همیشه در حال تغییر را ارائه می دهند و وجود یک دریاچه مصنوعی تصور یک چشم انداز طبیعی را کامل می کنند.
باغ انگلیسی در سال 1785 به عنوان یک باغ نظامی طراحی شده است و افراد برای پیاده روی ، دوندگان و دوچرخه سواران برای لذت بردن از مسیر خود به این پارک جذب می شوند. همچنین این باغ مکانی دلپذیر برای آفتاب گرفتن و پیک نیک است و می توانید برای صرف میان وعده یا نوشیدنی از این مکان استفاده کنید. همچنین در سال 1972 ، یک باغ ژاپنی در انتهای جنوبی باغ ایجاد شد و این پارک همچنین شامل موزه ملی باواریا ، با مجموعه ای زیبا از مجسمه های قرون وسطایی آلمان و مجموعه باستان شناسی ایالت باواریا است که آثار محلی پیش از تاریخ را به نمایش می گذارد.

 

 1. کاخ و باغ های نیمفنبورگ

کاخ بزرگ باروک نیمفنبورگ ، در حومه شمال غربی شهر ، در اصل اقامتگاه تابستانی انتخاب کنندگان ویتلزباخ در قرن هفدهم بود. این کاخ وسیع از هر طرف توسط کانال نیمفنبورگ احاطه شده است.
این مکان کاخی مکعبی شکل به سبک ویلاهای ایتالیا می باشد ، که در سال 1674 تکمیل شد و محل استقرار سالن سنگی سه طبقه و تعدادی اتاق خصوصی با وسایل زیبا و تزئین شده است. در باغ های باشکوه قرن هفدهم پارک نیمفنبورگ یکی از معرو فترین ها می باشد. در جای دیگر این باغ مجسمه های مرمر خدایان یونان ؛ یک چشمه بزرگ ؛ و تعدادی گرمخانه که اولین سیستم گرمایش با آب گرم آلمان را دارند نیز وجود دارد.

 

 1. مونیخ رزیدنز

برای قرن ها محل استقرار دوک ها ، انتخاب کنندگان و پادشاهان بایرن ، مونیخ رزیدنز یکی از دیدنی ترین کاخ های اروپا است. مجتمع گسترده رزیدنز که از حدود هفت دادگاه بزرگ تشکیل شده است ، شامل سه بخش اصلی است.
اولین قسمت این مجموعه عظیم Antiquarium باشکوه بود که در سال 1579 ساخته شد و اکنون بخشی از موزه برجسته رزیدنز است. به خاطر داشته باشید از محوطه های کاخ با بسیاری از حیاط های فوق العاده قدیمی از جمله باغ زیبای دادگاه و همچنین چشمه ها ، برکه ها و باغ های متعدد دیدن کنید.

 

 1. پارک المپیک

محل برگزاری بازی های المپیک تابستانی 1972 ، پارک دیدنی و جذاب المپیک مونیخ مساحتی در حدود 2.7 میلیون متر مربع دارد. این مرکز بزرگ که اکنون یک مرکز بزرگ تفریحی است ، میزبان کنسرت ها و رویدادهای مهم مختلفی از جمله جشنواره تابستانی و زمستانی است. همچنین تعدادی از فعالیت های خانوادگی از زمان بازی های المپیک از جمله بالا رفتن از سقف استادیوم ، زیپ لاین کردن و تورهای پشت صحنه نمایش معماری و طراحی پر زرق و برق این مرکز به آن اضافه شده است. برج المپیک ، یک برج تلویزیونی با ارتفاع 290 متر در سال 1968 ساخته شده است که به افتخار بازی ها تغییر نام داده است.

 

 1. Viktualienmarkt

در سال 1807 ، هنگامی که بازار کشاورزان از Marienplatz بزرگتر شد ، آن را به میدان نزدیک منتقل کردند ، جایی که رونق و گسترش یافت و تا امروز 22000 متر مربع مساحت دارد و علاوه بر بازار خود دارای یک سالن قصابی ، نانوایی ، سالن ماهی و بازار گل است. این مکان فقط محلی برای خرید اقلام محلی نیست. نان و شیرینی های تازه ، چرخ های پنیر و گوشت های پخته شده و میزها و نیمکت ها را برای نشستن خریداران و بازدیدکنندگان فراهم می کند. نماد این مکان یک میله چوبی رنگارنگ ، با چهره هایی با لباس سنتی ، نشان دهنده صنایع مختلف و تجارتهایی که در این قسمت از شهر انجام می شود می باشد.

 1. موزه BMW

در کنار مقرهای سر به فلک کشیده و کارخانه های BMW در پارک المپیک ، یک ساختمان گرد با پوسته فلزی قرار دارد که موزه BMW در آن قرار دارد. در اینجا ، طرفداران اتومبیل نمونه هایی از تقریباً تمام مدل هایی را که این شرکت ساخته است ، پیدا می کنند ، از جمله اتومبیل های اسپرت ، مدل های مسابقه ای و موتورسیکلت.
شما می توانید مدل های فعلی را مشاهده کرده و با فناوری ساخت مدرن اتومبیل آشنا شوید و همچنین با نگاهی اجمالی به فناوری ها و طرح های آینده که این شرکت در حال بررسی آن است ، بپردازید. کسانی که فکر می کنند اتومبیل فقط برای رسیدن از نقطه A به نقطه B است ممکن است بخواهند از بازدید این نقطه صرف نظر کنند ، اما برای طرفداران وسایل نقلیه بازدید از این موزه یک ضرورت است.

 

 1. Tierpark Hellabrunn باغ وحش Hellabrunn

باغ وحش Hellabrunn 89 هکتار مساحت دارد ، به طور مداوم در میان بهترین باغ وحش های اروپا قرار دارد. این باغ وحش در سال 1911 تاسیس شد و اولین باغ وحش در جهان بود که حیوانات را بر اساس محل تولدشان گروه بندی کرد.
امروزه ، بیش از 19000 حیوان از 757 گونه در محفظه های باز به منظور تشابه به شرایط طبیعت نگهداری می شوند ، و حیواناتی که به طور معمول زیستگاه های مشترک دارند ، هر جا ممکن باشد در کنار یکدیگر نگهداری می شوند. این باغ وحش در مجاورت رودخانه ایسار و در یک منطقه حفاظت شده قرار گرفته و دارای بسیاری از مسیرهای پیاده روی ، زمین های بازی و مکان های پیک نیک است.

 

 1. خرید در بازارهای کریسمس Christkindlmarkts

از ماه نوامبر تا 24 دسامبر ، پارک ها و میادین مونیخ به یک رنگ عظیم و درخشان کریسمس از چراغ های رنگی ، شاخه های همیشه سبز و موسیقی تعطیلات تبدیل می شوند. قلب های نان شیرینی زنجفیلی رنگی و مات ، کابین های کوچکی را که پر از آب نبات ، کلوچه ، اسباب بازی های چوبی ، تزیینات درخت کریسمس و حصارهای تعطیلات و همچنین صنایع دستی محلی در همه محیط ها تزئین می شود و به چشم می خورد.
بازار پر از ابزار و لوازم جانبی برای بازی کودکان است و چوپانان کوچک ، خردمندان ، فرشتگان ، حیوانات و خانواده مقدس در هر گوشه قابل مشاهده هستند.

 

 1. موزه های هنر در منطقه Kunstareal

Königsplatz در سال 1862 به سبک نئوکلاسیک طراحی شد و در منطقه هنری اطراف آن یکی از بهترین گروه های موزه های هنری را در هر نقطه از اروپا پیدا خواهید کرد. ابتدا سه گالری هنری پیناکوتک وجود دارد: گالری عکس قدیمی ، با مجموعه های خوب نقاشی هلندی ، فلاندی ، ایتالیایی ، فرانسوی ، آلمانی ، اسپانیایی و قرون وسطایی. گالری عکس جدید ، با نمایش هنرهای مختلف از روکوکو تا آرت نوو. و گالری هنر مدرن دولتی که شامل آثاری از پیکاسو و وارهول است.

 

 1. Peterskirche کلیسای سنت پیتر

کلیسای سنت پیتر (پیتزیرکچه) معروف به پیتر قدیمی شناخته می شود ، قدیمی ترین کلیسای مونیخ است و بر روی پیترزبرگ ، یک تپه کوچک که در ابتدا توسط راهبان احاطه شده بود، قرار دارد.این کلیسا در سال 1386 به سبک گوتیک ساخته شده است. نقاشی های تابلویی روی دیوارهای گروه کر توسط Jan Polack و همچنین محراب بسیار مورد توجه مریم مقدس از 1756 قابل مشاهده است.

 

 1. موزه دویچه

موزه دویچه بزرگترین موزه فناوری جهان است و 17000 اثر هنری آن نمایشگر نمایشگاه هایی است که از چوب و برنج صیقلی ابزارهای نجومی اولیه گرفته تا آخرین دانش در مورد گرم شدن کره زمین را در بر می گیرد. این موزه یک مسافرت مداوم در زمان بین فناوری های امروزه و پیشرفته است ، زیرا توسعه هر رشته علمی و فنی را از آغاز تا امروز دنبال می کند.
مجموعه های گسترده مربوط به حمل و نقل از جمله ، قطارها ، هواپیماها ، حمل و نقل ، اتومبیل ها ، حتی دوچرخه ها را در بر می گیرد. در این موزه شما می توانید ماکت هواپیمای بارون سرخ را از جنگ جهانی اول مشاهده کنید ، یک گوندولای ونیزی را از نزدیک معاینه کنید و داخل یک قایق ماهیگیری چوبی متعلق به قرن 19 را ببینید. برای کودکان سه تا هشت ساله قسمت هایی همچون ، کاوش در نور ، موسیقی ، کشتی ، کامپیوتر ، آب ، صدا ، نجوم و موارد دیگر طراحی شده است. این موزه محبوب ترین موزه آلمان و مکان مورد علاقه خانواده ها برای بازدید است.

 

 1. Asamkirche (Asam Church) کلیسای آسام

کلیسای زیبای روکوکو آسام ، که به سنت جان نپوموک اختصاص داده شده است ، در سال 1746 توسط برادران کوزماس و اگید آسام تکمیل شد و با نقوش گچ بری ، نقاشی دیواری و نقاشی های رنگ روغن تزئین شده است. گرچه نمای بیرونی آن به اندازه کافی چشمگیر است ، به ویژه در بزرگ آن که ستونهای عظیم آن را می پوشاند و با چهره ای از سنت جان که در نماز زانو می زند ، طراحی شده است، اما فضای داخلی آن بسیار به یاد ماندنی است.
بر روی قرنیز برجسته زیر سقف نقاشی دیواری باشکوهی وجود دارد که زندگی سنت جان را به تصویر می کشد. گرچه قابل توجه ترین ویژگی داخلی ، محراب بلند است که توسط چهار ستون پیچ خورده محصور شده و بر روی آن یک هرم شیشه ای قرار دارد که حاوی شکل مومی از حامیان کلیسا است.

 

 1. فراونکیرچه

کلیسای جامع Frauenkirche مونیخ در سال 1488 تکمیل شد ، یک کلیسای اواخر گوتیک که تأثیر آن مدیون اندازه بزرگ آن است. برج های عظیم و دو قلو به طول 100 متر ، با گنبدهای مشخص رنسانس ، بر فراز ساختمانی بلند به طول 109 متر و عرض 40 متر قرار گرفته اند.از نکات برجسته داخل کلیسای جامع می توان به مقبره امپراطور لودویگ باواریایی در مرمر سیاه با شکل های برنز و قلم مرمر قرمز باروک در تعمیدگاه در اوایل قرن 14 اشاره کرد. برج های دوقلوی Frauenkirche یک نقطه عطف مناسب برای جهت یابی است که از سراسر شهر قابل مشاهده است.

 

 1. کلیسای سنت مایکل

بزرگترین کلیسای رنسانس در شمال کوههای آلپ ، سنت مایکل در سال 1597 با سقف طاقدار بلند در شبستان به پایان رسید. چهار نقش برجسته برنزی متعلق به سال 1595 برای مقبره دوک ویلیام پنجم در نظر گرفته شده است ، در حالی که در کلیساهای کناری برخی نقاشی های زیبا و یک یادگار گرانبها از مقدس کوزما و دامیان از حدود سال 1400 وجود دارد.
اهمیت تاریخی این کلیسا در سرداب سلطنتی آن است ، که در آن 41 عضو مجلس ویتلباخ از جمله دوک ویلهلم پنجم ، ماکسیمیلیان اول ؛ و پادشاه لودویگ دوم دفن شده اند.

 

 1. Cuvilliés Theater

در ضلع شرقی Residenz در مونیخ ، تئاتر Cuvilliés در سال 1755 ساخته شد و بهترین نمونه تئاتر روکوکو در آلمان است. از لحاظ معماری خیره کننده ، ظرافت نادر و رنگ های غنی از فضای داخلی روکوکو ، این فضا را به یک مکان واقعاً بی نظیر برای اپراهایی مانند Idomeneo موتزارت تبدیل کرده است که اولین بار در سال 1781 در اینجا به نمایش درآمد.

 

 

مشخصات شهر

کشور: آلمان