آلمان

قاره: اروپا
پایتخت: مونیخ
زبان رسمی: آلمانی
جمعیت: ۸۲٫۰۰۰٫۰۰۰
واحد پول: یورو

شرح

آشنایی با کشور آلمان

پس از جنگ جهانی دوم، مرزهای کشور آلمان یکبار دیگر ایجاد شد، کشور آلمان و پایتختش برلین، به قسمت های مختلفی تقسیم شد. به این ترتیب تا 40 سال بعد از آن همچنان آلمان به دو بخش آلمان شرقی و آلمان غربی توسط دیوار برلین تقسیم شده بود. در سال 1989 دیوار برلین که به عنوان مرزی بین آلمان شرقی و غربی بود، حذف شد و در اکتبر سال 1990 این دو بخش جداشده آلمان به یکدیگر ملحق و هر دو آلمان متحد شدند.

کشور آلمان در قاره اروپا واقع شده است و نام رسمی آن جمهوری فدرال آلمان می باشد. این کشور با 10 کشور اروپایی مشترک دارد. همسایه های غربی آلمان، کشورهای فرانسه، هلند، لوکزامبورگ و بلژیک هستند و همیاسه های جنوبی، اتریش و سوئیس می باشند و همسایه های شرقی آلمان نیز لهستان و جمهوری چک می شوند و کشور دانمارک، دریای بالتیک و دریای شمال هم در شمال کشور آلمان قرار گرفته اند. مساحت کشور آلمان 357.301 کیلومتر مربع و جمعیت آن حدود 82 میلیون نفر است.

پایتخت قبلی این کشور شهر بن بوده ولی پایتخت فعلی آلمان شهر برلین می باشد. برلین بزرگ ترین شهر آلمان محسوب می شود که بیش از 3 میلیون نفر جمعیت دارد و عنوان پر جمعیت ترین شهر آلمانی را از آن خود کرده است. کشور آلمان دارای ۱۶ ایالت می باشد که بزرگ ترین ایالت بایرن یا باواریا در جنوب آلمان و کوچک ترین آنها ایالت برمن در شمال غربی به شمار می آید. در قلب آلمان رشته کوه های مرکزی قرار دارند، این رشته کوه ها شمال و جنوب کشور آلمان را از هم جدا کرده است. بلندترین کوه آلمان با ارتفاع 2962 متر ارتفاع تسوگ اشپیتسه نام دارد که در جنوب آلمان قرار گرفته است. از طولانی ترین رودهای آلمان می توان به رود راین با 856 کیلومتر و رود الب با 700 کیلومتر اشاره نمود.

 

فرهنگ و زبان مردم آلمان

زبان آلمانی زبان رسمی این کشور محسوب می شود. زبان آلمانی گویش های متعددی دارد و بسته به مناطق مختلف گویشی منحصر به فرد دارند. علاوه بر آلمانی صحبت کردن به زبان دانمارکی، انگلیسی و فرانسوی هم در این کشور رایج است. مذهب در این کشور، مسیحیت در آلمان به عنوان مذهب رسمی آلمان شناخته می شود. حدود 70 درصد از جمعیت آلمان پیرو مذهب مسیحیت هستند که بیانگر 24 میلیون کاتولیک می باشد. علاوه بر این حدود 7 درصد از مردم آلمان را مسلمانان تشکیل می دهند و مابقی افراد از دیگر ادیان پیروی می کنند. مردم کشور آلمان به حریم شخصی ارزش بسیاری قائل اند. از دیگر مشخصات این مردم سخت کوشی و پشتکار آنها می باشد. مردم آلمان بسیار کمال گرا بوده و دقت را در تمام جوانب زندگی خود استفاده می کنند. آن‌ها هرگز خطا را به راحتی نمی پذیرند و آنها خیلی کم پیش می آید که از چیزی تعریف ‌کنند. برای سفر به این کشور نیاز به ویزای آلمان دارید.