سری لانکا

درباره کشور

سریلانکا یک کشور جزیره‌ای در جنوب آسیا است که در اقیانوس هند قرار دارد. این کشور در شمال شرقی هندوستان، جنوب غربی خلیج بنگال و جنوب شرقی دریای عرب قرار دارد. جمهوری دموکراتیک سوسیالیستی سریلانکا نام رسمی این کشور است.
سری جایاواردنپورا کوته که با نام کوته هم شناخته می‌شود، پایتخت سیاسی (اداری) کشور سری‌لانکا است.
پایتخت تجاری سریلانکا، کشوری در جنوب آسیا، شهر کلمبو می‌باشد.


کشور ساحل های پهناور، آثار تاریخی بسیار، مردم خون گرم و غذاهای خوشمزه و مرقون به صرفه. کشورهای زیادی در دنیا وجود ندارد که همچون سریلانکا دارای جاذبه های گردشگری زیادی داشته باشد. فرهنگ سریلانکا به بیش از ۲۰۰۰ سال میرسد که شواهد این امر اثار تاریخی موجود می باشد . که می توان به صومعه های زیبا که با دقتی بالا تزیین شده اشاره کرد و نیز کشور سریلانکا مکانی برای یک سفر فوق العاده و از نظر قیمتی هم به صرفه بوده. با داشتن این همه زیبایی بی نظیر هنوز ان طوری که باید در میان توریست ها شناخته شده نیست و توریست زیادی به این مقصد دیدنی سفر نمی کند و نیز علاوه بر لذت بردن از تفریحات ساحلی و آب و هوای دلچسب استوایی می توانید سری به ارتفاعات زده و از آب و هوای مطبوع و چشم اندازی سبز بهره ببرید .

مشخصات کشور

قاره: آسیا
پایتخت: سری جایاواردنپورا کوته
زبان رسمی: سینهالی و تامیل
جمعیت: ۲۲٬۱۵۶٬۰۰۰ نفر
واحد پول: روپیه سری لانکا

شهرهای مهم

قیمت ویزا: ۶۰ دلار در فرودگاه

اطلاعات ویزا

سری لانکا جز کشورهایی است که ایرانی ها بدون گرفتن ویزا میتوانند به آنجا سفر کنند در فرودگاه کلمبو شما مبلغ 60 دلار برای ویزا پرداخت میکنید و میتوانید مدت دو هفته اقامت در سری لانکا داشته باید