کنیا

درباره کشور

کنیا یا جمهوری کنیا در شرق قاره آفریقا واقع شده و پایتخت آن نایروبی است. از مهمترین شهرهای کنیا: مومباسا، کیسومو و ناکورو است. همسایگان کنیا کشورهای اتیوپی، سودان، اوگاندا یا تانزانیا می باشند. کنیا از جنوب غربی  با اقیانوس هند هموار است .

کنیا به 8 استان تقسیم شده و هر کدام  استاندار مخصوص به خود را دارد . کشور کنیا با مساحت حدود 580.367 کیلومتر دارای جمعیتی تقریبا 53.800.000 نفر است.

85 درصد مردم کنیا مسیحی و 11 درصد مسلمان هستند. زبان رسمی مردم کنیا انگلیسی است. خط استوا از کمربند میانی کنیا عبور می کند و باعث گرم و خشک شدن مناطق مرکزی، شمالی و شمال شرقی این کشور شده است. مناطق ساحلی اقیانوس هند دارای آب و هوایی گرم مرطوب هستند.

 

آب و هوای کنیا

به طور کلی آب و هوای کنیا معتدل است. در نقاط ساحلی هوا گرم و مرطوب و در نقاط شمالی آب و هوایی گرم و خشک را شاهد هستید. کنیا کشوری است که در طول سال نور آفتاب زیادی را بر خود میبیند. طولانی ترین زمان بارش باران در کنیا از اکتبر تا دسامبر است. سردترین زمان سال را در ماه فوریه و مارس شاهد هستید.

جمعیت و مذهب

حدود 27 درصد از مردم کنیا در شهرها زندگی می کنند، تنوع نژادی بسیاری در این کشور دیده می شود که باعث اختلافات بسیاری در کشور و ایجاد جنگ های داخلی شده است. جمعیت کنیا حدودا 53.800.000 است. میانگین سنی در کنیا حدود 1/20 سال است که نشان دهنده جمعیت جوان این کشور است. طبق آمار تقریبا حدود 34% مردم کنیا پیرو مذهب پروتستان، 32% کاتولیک و سایرین به مذاهب دیگر اعتقاد دارند.

جاذبه ها و بهترین زمان سفر به کنیا

کنیا به خاطر دارا بودن حیات وحش نایاب بسیار مشهور است. بسیاری از گونه های نادر حیات وحش در مراتع کنیا دیده می شود و  بهترین زمان برای مشاهده انواع گونه های جانوری از تیر ماه تا مهر ماه است. در این ماه از سال پارک های ملی مختلف در کنیا گردشگران بسیاری را به خود جذب میکند.

زمستان را می توان بهترین زمان سفر به کنیا دانست، در 3 ماه آخر سال آب و هوای مطلوبتری را تجربه خواهید کرد، در فصل تابستان  تحمل هوای گرم ممکن است برایتان دشوار باشد. البته قیمت سفر به کنیا در تابستان بسیار پایین می آید!

واحد پول

شلینگ واحد پول کنیا است، اما در سفر به این کشور میتوانید دلار نیز همراه خود ببرید. بانک های کنیا دلار و یورو را به شلینگ تبدیل می کنند. در سفر به هر کشوری بهتر است واحد پول آن کشور را همراه به خود داشته باشید.

نکات سفر به کنیا

از تهران به کنیا پرواز مستقیم وجود ندارد و بسته به نوع  ایرلاین، شما یک توقف در شهری دیگر مانند استانبول  یا دبی خواهید داشت.

در سفر به کنیا حتما گردشگری از طریق ماتاتو( مینی بوس) را امتحان کنید.

قبل از سوار شدن به تاکسی و یا اتوبوس حتما کرایه را با راننده چک کنید.

از حمل کردن وسایل گرانبها مانند طلا و ساعت ارزشمند خودداری کنید.

از سفر کردن در شب علی الخصوص بدون راهنمای تور بپرهیزید.

به محض ورود به کنیا سیم کارت محلی تهیه کنید. زیرا هزینه استفاده از سیم کارت های ایران در کنیا اصلا به صرفه نیست!

قبل از سفر واکسن های هپاتیت و تب زرد و سایر واکسن هایی که برای سفر به کنیا باید زده باشید را تزریق کنید و کارت واکسن خود را همراه داشته باشید.برای مراجعه به پارک های ملی و محل بازدید حیوانات حتما یک فرد محلی یا راهنما همراه داشته باشید.و در آخر به خاطر داشته باشید دچار مسمومیت آبی نشوید. حتما از آب های قابل شرب که اغلب در فروشگاه ها به فروش می رسد استفاده نمایید.

 

پایتخت و ۹ شهر بزرگ کنیا

نایروبی پایتخت کشور کنیا است که شرایط مخصوصی را برای زندگی در نظر گرفته و فضای ساخت و ساز در این شهر به نسبت سایر بخش‌ها بهتر است. مثلاً ساخت و ساز در فضای گردشگری نیز دیده می‌شود و هتل‌ها و مسافرخانه‌های ارزان قیمت زیادی در این بخش دیده می‌شود که شرایط گردشگری را برای افراد آسانتر می‌کند این شهر مقصد اصلی برای مسیر‌های اقتصادی و شرایط ثبت شرکت بسیار عالی است. این شهر به طور کلی به نسبت سایر شهرهای اطراف هوای آلوده‌تری دارد. مومباسا از دیگر شهرهای بزرگ کشور کنیا محسوب که دریاچه گسترده‌ای دارد و بهترین منطقه برای گردشگری محسوب می‌شود. اینطور که مشخص است این دریاچه در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه گردشگران خاصی قرار می‌گیرد که مردم علاقه خاصی به آن دارند. کیسومو از دیگر شهرهای خوب در کشور کنیا است که به سرسبزی مشهور است اینطور که مشخص است این شهر دارای فضای دیدنی و جذابی بوده و یک محیط خوب برای کشاورزی محسوب می‌شود البته که برخی از بخش‌های این شهر برای ورود نیاز به تهیه بلیط دارند، کیسومو از شهرهای ارزشمند در کشور کنیا است که مردم علاقه دارند زمان زیادی در نظر بگیرند و از آن بازدید کنند. این شهر برای زوج‌های جوان بسیار جذاب است. ناکورو یکی از شهرهایی است که مردم دوست دارند از بخش‌های تاریخی آن بازدید کنند البته که این شهر می‌تواند به نسبت سایر شهرها از نظر جمعیت خلوت‌تر باشد.

قوانین عمومی در کنیا

در کشور کنیا هر کس بخواهد دعای خیر انجام دهد باید تف کند. تف کردن به معنای دعای خیر است و اعضای قبیله ماسایی در این کشور این روش را برای خوشبختی افراد در نظر می گیرند در این روش مردان آب دهان خود را روی بدن نوزادان می ریزند و برای آنها دعا می کنند اینطور که مشخص است این کار برای تبریک تولد نیز ارزیابی می شود و در صورتی که فردی این کار را نکند گویی فرزند را مورد نفرین قرار داده است. مشخص است که در این کشور چنین قوانین ارزش خاص خود را دارد و مردم باید بتوانند آن را به صورت دقیق دنبال کنند. قوانین که برای تعیین قیمت شیلینگ کشور کنیا در نظر گرفته می شود طبق ارزیابی هایی است که از سوی امور مالی این کشور ارزیابی شده است، نرخ شیلینگ کشور کنیا به صورت جدی پیش بینی شده و کسانی که قصد دارند روند قیمت گذاری ارز در کشور کنیا را تغییر دهند می بایست چنین شرایطی را مورد حمایت قرار دهند. در این کشور مردم سعی می کنند فضای قبیله ای مشخصی را در نظر بگیرند و البته که قوانین زندگی قبیله ای در کشور کنیا تغییراتی دارد. پرچم کشور کنیا با قوانین جدید تصویب شده در روال سیاسی این کشور با تغییر رنگ جزئی در برخی از بخش ها همراه است که هر یک از شهرهای کشور کنیا آن را مورد پیش بینی قرار می دهند. در بخش های جنوب غربی کشور کنیا مردم احترام زیادی برای نیاکان خود قائل هستند و چنین شرایط به نوبه خود دارای ارزش های روتین و جذابی است.

مشخصات کشور

قاره: آفریقا
زبان رسمی: anglais
واحد پول: Shilling